Yükleniyor...

Çinli bir kişi Tether alımı sebebiyle hapis cezası aldı

Çinli bir kişi USDT alımım sebebi ile hapis cezasına çarptırıldı.

Çin

Çinli bir kişi USDT alımım sebebi ile hapis cezasına çarptırıldı.

Çinli bir birey, USDT (Tether) adlı kripto para biriminde 13 bin dolar değerinde alım yapması nedeniyle 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çin, bu yılın başından beri kripto sektörü üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.

Çinli bir birey 13 bin dolarlık Tether alımı ile ilgili 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

Çin’de bir kişi 13 bin dolarlık Tether alımı sebebiyle 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çin, bu yılın başından beri kripto sektörüne olan baskısını artırmaya devam ediyor.

Hapis cezasının merkezinde “Bay Chen” adlı bir kişi bulunuyor. Fuzhou Mawei Halk Savcılığı, Bay Chen’i 94.988 Çin yuanı (13.067 dolar) değerinde Tether alımı nedeniyle “suçun gizlenmesi ve gizlenmesi” suçlamasıyla mahkum etti. Yerel haberlere göre, Bay Chen’in tanıdığı olan “Bay Lin”, Şubat 2022 civarında sosyal medya platformu WeChat’te Bay Chen ile iletişime geçerek banka kartı bilgilerini paylaştı. Bay Chen daha sonra Bay Lin’den yedi ayrı fiat yuan transferi alarak USDT satın aldı. Daha sonra elde edilen stabil paralar tekrar Bay Lin’e geri gönderildi. Bu süreç boyunca Bay Chen, toplamda 147,1 yuan (20,26 dolar) komisyon kazandı.

tether usdt depeg

Fuzhou Mawei Halk Savcılığı, dolandırıcıların çalınan paraları sanal para birimleri aracılığıyla transfer etmekte ve aklamakta kullandıklarını belirtti. Başkalarının suç işlemek için bilgi ağını kullanmalarına yardım ederek, sanal para birimi satın alarak çevrimiçi kara para aklama yasalarını ihlal ettiklerini ifade etti. Bay Chen dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı, ancak bu ceza bir yıl süreyle ertelendi ve 5.000 yuan (689 dolar) para cezasına çarptırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner