Yükleniyor...

CoinDesk, işten çıkarmalara hazırlanıyor

CoinDesk, hisse satışı öncesinde yazı işleri departmanında işten çıkarmalar yapmaya hazırlandığını bildiriliyor.

işten çıkarma

CoinDesk, hisse satışı öncesinde yazı işleri departmanında işten çıkarmalar yapmaya hazırlandığını bildiriliyor.

Tahminlere göre, bu kesinti personelin yüzde 16 ila yüzde 45’ini etkileyebilecek büyüklükte olacak. Şirket genelinde bir toplantının 14 Ağustos’ta düzenleneceği belirtiliyor.

CoinDesk, işten çıkarmalarla gündeme geldi

CoinDesk CEO’su Kevin Worth’un içsel bir e-posta uyarısına dayanarak, yazı işleri departmanında çeşitli rollerin azaltıldığını belirttiği belirtiliyor. Personel azaltımının kesin oranı kesin olmamakla birlikte, yüzde 16 ile yüzde 45 arasında değişebileceği rapor ediliyor.

CoinDesk’in hisse satışı hakkındaki raporları, yıl boyunca süregelen bir durumdu. The Wall Street Journal, Temmuz ayında, kripto medya kuruluşunun bir hisse satış anlaşması yaptığını bildirdi. Kripto yatırımcıları Matthew Roszak ve Peter Vessenes’in şirkette 125 milyon dolarlık hisse satın alma çabalarına öncülük ettikleri iddia edildi.

işten çıkarma

CoinDesk’in tamamı şu anda Digital Currency Group’a (DCG) ait. DCG, aynı zamanda Grayscale Investments, Genesis, Foundry ve Luno’nun da ana şirketidir. DCG, kripto pazarının zorlu dönemlerinden etkilenmiş gibi görünüyor. Genesis’in mali sıkıntılar yaşadığı ve DCG’ye büyük bir borç taşıdığı bildirildi. Genesis’e ayrıca Gemini borsasının dava açtığı da belirtildi.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ocak ayında Genesis ve Gemini‘yi kayıt dışı menkul kıymet satışları nedeniyle dava etti. DCG’nin ayrıca New York eyaleti Mali Hizmetler Departmanı ve NY Başsavcısı Letitia James tarafından yürütülen bir soruşturmanın merkezinde olduğu bildirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner