Yükleniyor...

DCG, kurucusuna açılan davanın reddi için dava açtı

Digital Currency Group (DCG), Gemini'nin kurucu Barry Silbert'e açtığı davanın reddedilmesini istiyor.

dcg

Digital Currency Group (DCG), Gemini’nin kurucu Barry Silbert’e açtığı davanın reddedilmesini istiyor.

Digital Currency Group bir dönemdir içinde olduğu dava süreçlerinden sıyrılmak istiyor. Bununla birlikte şirket, davanın reddi için talep oluşturdu.

DCG, davanın reddedilmesini istiyor

Digital Currency Group (DCG), kripto borsası Gemini ve kurucusu Barry Silbert’e karşı açılan davanın reddedilmesini talep etmek için bir dava açtı. DCG, Gemini’nin Temmuz’daki davasını “Winklevoss kardeşlerin bir yıl süren Twitter tabanlı karakter suikastının devamı” olarak nitelendirdi. Bu durum, Gemini’nin DCG ve Silbert’e karşı açtığı dava ile ilgili gelişmeleri özetliyor.

Gemini, Silbert ve DCG’ye, DCG’nin yan kuruluşu Genesis’in kripto borsasının müşterilerine borçlu olduğu iddiasıyla dava açmıştı. Dava, Genesis ve Gemini arasında kripto kredi işlemleri nedeniyle yaşanan sorunlarla ilgiliydi. Genesis, müşterilere verdiği kredilerin tahsil edilememesi nedeniyle zorluk yaşamış ve iflas koruması başvurusunda bulunmuştu.

Jeremy Hogan XRP icin Emsal Davayi Isaret Etti

DCG, bu iddiaların asılsız olduğunu belirtiyor ve Gemini’nin Winklevoss kardeşlerin “davaya sarılmış bir halkla ilişkiler kampanyası” yürüttüğünü iddia ediyor. Önerge ayrıca DCG ve Silbert’in Genesis’in operasyonlarına dahil olmadığını ve Gemini Kazanma programıyla ilgili bir ilişkilerinin olmadığını belirtiyor.

Gemini’nin Silbert’i dolandırıcılığın arkasındaki “mimar” ve “beyin” olarak suçladığı dava da yer alıyor. Ancak DCG, bu iddiaların somut bir kanıtı olmadığını ve Gemini’nin bu konuda sağlam iddiaları olmadığını savunuyor.

Gemini’nin davası, DCG ve Silbert’in Genesis’in operasyonlarına dahil olmadığını ve iddia edilen dolandırıcılık hakkında bilgilerinin olmadığını belirtiyor. Dava, kripto sektöründe yaşanan rekabet ve iş ilişkilerinin karmaşıklığını yansıtan bir örnek olarak değerlendirilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner