Yükleniyor...

Coinbase’in ağı Base, 136.000 aktif kullancıya ulaştı!

Coinbase'in katman-2 blokzincirindeki günlük aktif kullanıcı sayısı, ağın resmi lansmanından yalnızca bir gün sonra 100.

Coinbase dava

Coinbase’in katman-2 blokzincirindeki günlük aktif kullanıcı sayısı, ağın resmi lansmanından yalnızca bir gün sonra 100.000’i aştı.

Coinbase’i yeni ağı olan Base, piyasaya yeni sürülmesine rağmen, rekor verileriyle şaşırtıyor. Katman-2 ağı olan Base, resmi lansmandan sadece bir gün sonra 100.000 aktif kullancıyı aşarak, 136.000’e ulaştı. Popüler analiz platformu Dune Analytis’in yayımladığı verilere göre, günlük 136.000’den fazla kullanıcı aktif şekilde. Bu değer, şimdilik de olsa Base’deki en yüksek veri olarak kayıtlara geçti.

Base, kısa süredeki verileriyle dikkat çekti

Base, ilk olarak 23 Şubat’ta beta sürümünde piyasaya sürüldü. Ağ, açıklanır açıklanmaz pek çok kullanıcı, Coinbase’in Web3 protokollerine daha fazla kullanıcı eklemeye yardımcı olabileceği konusunda spekülasyon yaratmıştı. Base, 13 Temmuz’da ana ağ sürümünü başlattı. Ancak ekip henüz kullanıcılar için hazır olmadığı konusunda uyarılarda bulundu.

Veri platformu CryptoRank, 10 Ağustos’ta yayımladığı bir gönderide, Base’in katman-2 çözümlerindeki günlük işlemlerde zkSync Era, Arbitrum ve Optimism’in ardından 4. sırada yer aldığını belirtti. Bu kadar kısa sürede dördüncülüğü kapan ve 136.000 aktif kullanıcıyı aşan Coinbase ağı, verileriyle şaşırtmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner