Yükleniyor...

DCG, Toplu Davaların Birleştirilmesini Talep Etti

Girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert, kripto kışı sırasında yaşandığı iddia edilen kayıplarla ilgili iki toplu davanın birleştirilmesini talep etti.

dcg

Girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert, kripto kışı sırasında yaşandığı iddia edilen kayıplarla ilgili iki toplu davanın birleştirilmesini talep etti. 

Connecticut’taki Birleşik Devletler Bölge Yargıcı Stefan Underhill’e gönderilen mektupta sanıklar, her iki davanın da aynı gerçeklerden kaynakladığını, örtüşen yasal sorunlar sunduğunu ve neredeyse aynı sınıf tanımlarını önerdiğini savundu. Davalılar ayrıca çelişkili kararlardan kaçınmak ve adli etkinliği artırmak için davaların birleştirilmesinin gerekli olacağını savundu. 

Davanın Nakledilmesi İçin Talepte Bulunuldu

Davalılar, Underhill’e yazdıkları mektupta ABD Bölge Yargıcı Lewis Liman’dan davayı New York’taki Connecticut’a nakletmesini talep ettiklerini bildirdiler. 

Davalılar tarafından gönderilen mektupta şu ifadelere yer verildi: “Dava dilekçesi en geç 13 Haziran 2023 tarihine kadar tam olarak özetlenecek ve Yargıç Liman’ın bu mahkemeye nakil talebini kabul etmesi halinde, davalılar her iki davayı birleştirmek için hızlı bir şekilde hareket etme niyetindedir.” 

Connecticut’taki davacılar mektupta, New York’taki davanın nakli onaylanmadan karar vermenin erken olduğunu savunarak bu hamleye karşı çıktılar. 

Connecticut’taki dava, Barry Silbert’in Three Arrows Capital’ın tasfiye işlemlerine başlamasının ardından 1.1 milyar dolarlık bir iflasın işaretlerini gizlemek için yanıltıcı bir işlem düzenlediğini iddia ediyor. Sanıklar, yanıltıcı veya yanlış beyanlarda bulundukları için menkul kıymet dolandırıcılığı yapmakla suçlanıyor. 

Devam eden dava sürecinde DCG, ana aracılık iştiraki TradeBlock’u kapatmaya karar verdi. Firmaya göre, bu karar daha geniş ekonominin durumundan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto için belirsiz düzenleyici ortamdan kaynaklanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner