Ekmek, 0,5 BTC'ye Satıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ekmek, 0,5 BTC’ye Satıldı

OONA takma isimli sanatçı, bir somun ekmeği 0,5 BTC’nin biraz üzerinde bir değere sattı.

OONA

OONA takma isimli sanatçı, bir somun ekmeği 0,5 BTC’nin biraz üzerinde bir değere sattı. 

Hamurdan oluşturulan ve yenilebilen ekmeği Vladimir Kravets adında bir koleksiyonere satan OONA, bu ekmek için binlerce dolar ödeme aldı. Bitcoin NFT pazarı DIBA ile ortaklaşa yapılan somun ekmek, açıklanmayan miktarda BTC depolayan bir donanım cüzdanı içerdiği için diğer ekmeklerden biraz farklıydı. Ancak ne sanatçı ne de Kravets ekmeğin içinde yer alan miktarı açıklamayı planlamıyor. Bunun nedeni, esere adını veren Bit.Bread’in gerçek değerinin paranın kendisiyle hiçbir ilgisi olmaması olabilir. 

OONA, Kripto Sektöründe Kadınlara Yönelik Algıya Odaklanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OONA, Bit.Bread hakkında verdiği demeçte: “Temelde bu teknolojinin onu kullanan insanlardan daha ilerici olduğu yolları araştırıyorum” dedi. 

2021’den beri kripto konferanslarında performans sanatı eserleri yaratan OONA’nın çalışmaları, kriptoda kadınlara yönelik tutum ve algıya odaklanıyor. Her zaman gözlük takan ve kimliğini gizleyen dökümlü bir maske kullanan OONA, geçtiğimiz Aralık ayında Art Basel Miami’de, performans sanatçısı Lori Baldwin’in yardımıyla canlı olarak sağdığı kendi anne sütünden bir fincanı açık artırmaya çıkardı. Sanatçıyı Sağmak adlı eser 200.000 dolar gibi yüksek bir teklif aldı. Bu parça ve Bit.Bread, kripto ile ilgili ortamlarda kadınlara verilen değeri sorgulama çabasıyla mutfağın yenilebilir sembollerini yeniden yorumluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x