Yükleniyor...

Coinbase, Yapay Zekayı Bir Fırsat Olarak Görüyor

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, yapay zekayı kripto için bir fırsat olarak görüyor.

Coinbase

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, yapay zekayı kripto için bir fırsat olarak görüyor.

Coinbase araştırma başkanı David Duong’a göre, yapay zeka ve Blockchain teknolojileri konusunda demeçler verdi. Doung, yapay zekanın bir fırsat olduğunu söyledi.

Coinbase, Yapay Zekanın Ekosistem için Bir Fırsat Olduğunu Söyledi

Coinbase, kripto ve yapay zeka alanlarının birleşiminin, girişimciler için önemli bir fırsat olduğunu belirtiyor. Coinbase araştırma başkanı David Duong’a göre, yapay zeka ve Blockchain teknolojileri, işbirliği alanlarının ortaya çıkmasına ve yapay zekanın yol açtığı toplumsal zorlukların ele alınmasına yardımcı olacak yeni kullanım durumları için kripto dünyasına kapı aralıyor.

yapay zeka 1

Messari araştırma firmasının verilerine göre, yapay zekaya odaklanan kripto projelerinin toplam piyasa değeri, toplam kripto piyasa değerinin sadece yüzde 0,07’sine denk gelen 772 milyon dolar seviyesindedir. Bu projelerin çoğunluğu Bitcoin, akıllı sözleşme platformları ve stabilcoinl’er gibi diğer kripto varlıklardan farklılık gösteriyor.

CoinGecko’nun AI kategorisi altında sınıflandırdığı token’lar, ChatGPT gibi uygulamaların hızla gelişmesi ve OpenAI’nin büyük yatırımlar almasıyla bu yıl önemli bir büyüme kaydetti. Duong, her iki teknolojiyi birleştiren çeşitli potansiyel kullanım durumlarını sıralamıştır. Örneğin, merkeziyetsiz veri pazarları, üretken yapay zekanın modelini eğitmek için doğrulanmış ve çeşitli verilere erişim sağlayabilir.

Rapor ayrıca, yapay zeka projelerinin hesaplama gücü için merkezi olmayan ağlardan grafik işleme birimlerini kullanması, veri özgünlüğünün iyileştirilmesi ve yapay zeka algoritmalarının daha şeffaf hale getirilerek denetlenebilir hale gelmesi gibi diğer kullanım örneklerini de içermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner