Yükleniyor...

Coinbase Eski Çalışanı SEC ile İşbirliğini Kabul Etti

SEC, Coinbase'in eski ürün müdürü ile insider trading'i araştırmak için işbirliğine vardı.

SEC

SEC, Coinbase’in eski ürün müdürü ile insider trading’i araştırmak için işbirliğine vardı.

SEC, Coinbase eski ürün müdürü olan Ishan Wahi ve kardeşi Nikhil Wahi ile ilgili insider trading iddialarını çözdü. İki kardeş, geçen yıl elektronik dolandırıcılık komplosu ve insider trading planıyla ilişkili suçlamalarla tutuklandı.

SEC ile Coinbase Eski Ürün Müdürü Insider Trading Konusu ile İlgili Anlaşmaya Vardı

SEC, Coinbase eski ürün müdürü olan Ishan Wahi ve kardeşi Nikhil Wahi ile ilgili insider trading iddialarında sona geldi. İki kardeş, geçen yıl elektronik dolandırıcılık komplosu ve insider trading planıyla ilişkili suçlamalarla tutuklandı. Aynı gün, SEC de insider trading ile ilgili suçlamalar getirdi. SEC, yaptığı duyuruda, kardeşlerin kazançlarını dağıtmayı ve faiz ödemeyi kabul ettiğini belirtti.

coinbase

Ishan Wahi şu anda 2 yıl, Nikhil Wahi ise 10 ay hapis cezasını çekiyor. İkili Adalet Bakanlığı’nın suçlamalarını kabul ettiler. SEC, kardeşlerin aldığı para cezalarının hukuk davasının uzlaşmasını karşıladığını ve başka bir ceza talep etmeyeceğini söyledi.

SEC İcra Direktörü Gurbir Grewal, iddiaların “yeni olmadığını” ifade ederek, Ishan ve Nikhil Wahi’nin içeriden alınan bilgilere dayanarak menkul kıymetler alıp sattıklarını ve bunun saf bir insider trading olduğunu belirtti. SEC’in, kripto varlık menkul kıymetlerinde insider trading yasağından muaf olmadığını vurguladı.

Bu uzlaşmanın, SEC’in menkul kıymet olarak kabul edilen dokuz kripto para biriminin gerçekten menkul kıymet olup olmadığı sorusunu yanıtlamak için açtığı davanın sona ermesini sağladığı belirtildi. SEC neredeyse tüm kripto para birimlerinin menkul kıymet olduğunu savunurken, kripto endüstrisi bunun doğru olmadığını iddia ediyor ve SEC’in resmi bir kılavuz yayınlamasını ve kripto para birimlerinin nasıl menkul kıymet olarak kabul edileceğini belirlemesini istiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner