Yükleniyor...

DOJ, Bahamalar Hükümetine SBF ile İlgili Sorular Sordu

Department of Justice (DOJ), Bahamalar hükümetine FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried (SBF) ile ilgili sorular yöneltti.

Department of Justice (DOJ), Bahamalar hükümetine FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) ile ilgili sorular yöneltti.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e karşı yeni suçlamalar önerdikten sonra Bahamalar hükümetine iade anlaşmasını ihlal edip etmediğini sordu.

ABD’den SBF’ye Yeni Suçlamalar

DOJ, Bahama hükümetinin Bankman-Fried‘a karşı bazı suçlamalarda bulunmayacağını belirtti, ancak Bahama hükümeti itiraz ederse suçlamaların devam edeceğini söyledi. Konuyla ilgili tartışmalar önümüzdeki ay bir yargıç tarafından dinlenecek.

DoJ

Sam Bankman-Fried, Bahamalar’dan iade edildikten sonra kendisine yöneltilen suçlamalara itiraz etti. Bunun üzerine ABD Adalet Bakanlığı, davanın bazı bölümlerinin devam etmesi için Bahamalar’dan özel bir feragatname istedi. Savcılar, Bankman-Fried aleyhine yeni suçlamalar içeren birkaç iddianame hazırladılar, ancak Bankman-Fried suçlamaları kabul etmiyor. Ekim ayında bir duruşma bekliyor.

Adalet Bakanlığı, Bahama hükümetinin davanın bazı kısımlarını ilerletmekten kaçınabileceğini belirtti, ancak Bankman-Fried’in iadeye dayalı suçlamalara itiraz edemeyeceğini ifade etti. Bakanlık, Bahama hükümetinin cevabının olumlu olması halinde yeni suçlamaların devam edeceğini, Bahama hükümetinin ise iddiaları reddederse bu suçlamalara devam edilmeyeceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner