Yükleniyor...

Arjantin, Worldcoin için bir soruşturma başlattı

Arjantin, Worldcoin'e yönelik bir soruşturma başlattığını duyurdu.

worldcoin

Arjantin, Worldcoin’e yönelik bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Arjantin, kimlik odaklı bir proje olan Worldcoin’e yönelik bir soruşturmanın düğmesine bastı. Ülke veri gizliliği konusunda hükümette şüpheler uyandırdı.

Arjantin, Worldcoin’i araştıracak

Arjantin, kimlik odaklı kripto projesi Worldcoin Foundation hakkında bir soruşturma başlattığını açıkladı. Bu projeyi Sam Altman ortaklığında oluşturulmuştu ve veri gizliliği konuları gündeme gelmişti. Daha önce Kenya da aynı projeyi askıya almıştı.

Arjantin hükümeti, Sam Altman tarafından ortaklaşa oluşturulan Worldcoin Foundation adlı kimlik odaklı kripto projesi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Hükümet, Kamu Bilgi Erişim Ajansı’nın projenin kişisel veri toplama, saklama ve kullanma süreçlerini tamamen analiz edeceğini ve herhangi bir sorun tespit edilirse çözüm yolları arayacağını açıkladı. Başkent Buenos Aires ve diğer bölgelerde tazminat karşılığında yüz ve göz taramaları yapıldı ve bu durum kişisel veri koruma yasalarının güçlendirilmesi gerektiğini gösterdi.

Arjantin Kripto Yatirimcilarina Yoneldi

Kenya da daha önce Worldcoin projesini askıya almıştı. Worldcoin, projenin kayıt işlemlerinde büyük bir artış yaşandığını ve halka açık lansmandan sonraki hafta doğrulamaların %100’den fazla arttığını belirtmişti. Ancak Kenya, projenin işleyişi ve operasyonları ile ilgili endişeler nedeniyle projeyi geçici olarak durdurmuştu.

Veri gizliliği ve kimlik odaklı projelerin tartışmalı olması, bu tür projelerin ülkelerde ve hükümetlerde nasıl karşılandığını ve düzenlendiğini gösteren önemli bir konudur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner