Yükleniyor...

Arjantin Merkez Bankası, Kripto Ödemelerini Durdurdu

Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki ödeme sisteminin dijital varlıklara maruz kalmasını önlemek amacıyla kripto ödemelerini durdurdu.

arjantin merkez bankasi

Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki ödeme sisteminin dijital varlıklara maruz kalmasını önlemek amacıyla kripto ödemelerini durdurdu.

Ülkelerin kripto konusundaki hamleleri, sektörün geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yapması ve Avrupa Birliği’nin MiCa düzenlemeleri son dönemlerin önemli olaylarından kabul ediliyor. Diğer taraftan Arjantin, ülkedeki ödeme sağlayıcılarının düzenini korumak için kripto konusunda yeni bir hamle yaptı.

Arjantin Merkez Bankası, Kripto Hamlesiyle Dikkat Çekti

Ülkedeki ekonomik durum nedeniyle kripto konusundaki hamleleri merak edilen Arjantin, yeni bir hamleyle gündeme geldi. Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki tüm ödeme hizmet sağlayıcılarını kapsayan kripto kararını verdi. Ülkenin para otoritesinden gelen kararda, ödeme sistemlerinin dijital varlıklardan arındırılması gerektiği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arjantin Merkez Bankası, ödeme hizmeti sunan kuruluşların kripto paralar ve diğer dijital varlıklar ile işlem yapamayacağını aktardı. Ülkenin merkez bankasından gelen bu karar, yerel kripto ekosisteminden eleştiriler almaya başladı.

Arjantin’in fintech odası, alınan bu kararın topluma fayda sağlayan bir teknolojiye erişimi kısıtladığını söyledi. Ayrıca, Arjantin’de henüz kripto para birimleri düzenlenmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner