Yükleniyor...

DEUS Finance’in Stablecoin’i Hack’lendi!

DeFi projesi DEUS tarafından desteklenen stablecoin DEI, hack'lenmesi sonucunda 6,3 milyon dolar kaybetti.

hacklendi

DeFi projesi DEUS tarafından desteklenen stablecoin DEI, hack’lenmesi sonucunda 6,3 milyon dolar kaybetti.

Kripto para birimlerine yönelik artan talep, kötü aktörlerin de iştahını kabartıyor. Dolandırıcılar ve hack’ler, son dönemlerde önüne geçilemeyen bir konu haline geldi. Yine bir hack olayı, günün erken saatlerinde DEUS Finance tarafında yaşandı. DeFi projesi DEUS, stablecoin’i DEI‘nin 6,3 milyon dolarlık bir hack’e kurban gittiğini duyurdu. Geliştirici ekip, saldırıların önüne geçmek için beyaz şapkalı hacker’lardan yardım aldı.

DEUS Finance, Yine Saldırıya Uğradı

DEI stablecoin‘in ihraççısı olan DEUS, iki farklı blockchain’de toplam 6,3 milyon dolarlık hack’e maruz kaldı. DEI, Arbitrum ve BNB Chain ağlarındaki saldırıya uğradı.

Konuyla ilgili açıklama yapan DEUS ekibi, BNB Chain tarafında 1.3 milyon doların ve Arbitrum ağında 5 milyon doların çalındığını aktardı. Hack’e maruz kalan akıllı sözleşmelerini askıya alan DEUS, daha fazla zarar görmemek için beyaz şapkalı hacker’lardan yardım aldı. Bu yardım sonucunda, DEI‘lerin yakımı gerçekleştirildi.

Daha önce DEUS, 13,4 milyon dolarlık ve 3 milyon dolarlık iki farklı hack’e maruz kalmıştı. Sürekli olarak hack’lenen proje, kripto topluluğunda güven kaybetmeye başladı.

PeckShield, DEUS’un BNB Chain’deki sözleşmelerinin bir bot tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner