Yükleniyor...

Coinbase CFO’sundan Yapay Zeka Açıklaması

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, canlı müşteri hizmetleri olarak yapay zekayı kullanmayı düşünüyor.

yapay zeka

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, canlı müşteri hizmetleri olarak yapay zekayı kullanmayı düşünüyor.

Şirketin CFO’su yapay zekanın gelişimine dair açıklamalarda bulundu. CFO, yapay zekanın cevaplarını değerlendirdi ve canlı asistan olarak kullanılabileceğini dile getirdi.

Coinbase CFO’su Yapay Zekayı Canlı Asistan Olarak Kullanmayı Düşünüyor

Finans Direktörü Alesia Haas’a göre Coinbase Global Inc., yapay zekaya ve işinin tüm bölümlerini nasıl etkileyebileceğine daha yakından bakıyor.

Kripto borsasının perşembe günü ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından Bloomberg ile konuşan Haas, yapay zeka için fırsatları değerlendirmek istediklerini belirtti.

coinbase

ABD’nin en büyük kripto para borsası, AI’ın müşterilerin deneyimlerini uygun maliyetli bir şekilde nasıl iyileştirebileceğini inceliyor. Ekim ayındaki bir blog gönderisinde şirket, dolandırıcılıkla mücadele etmek ve ticaret platformunu daha güvenli hale getirmek için makine öğrenimini kullanmayı tartıştı.

Coinbase, bir önceki yılın 429,7 milyon dolarlık zararına kıyasla ilk çeyrekte 79 milyon dolar kar bildirdi. Gelir tahminden daha az düştü. Coinbase’in hisseleri işlemlerde yaklaşık yüzde 8,3 arttı. 

Şirket ilk çeyrek açıklamasında analist tahminlerini geride bıraktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner