Yükleniyor...

Coinbase ABD Pazarına Bağlı Kalmaya Devam Edecek

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yatırımcılara yaptığı ilk çeyrek kazanç konuşmasında, Coinbase’in operasyonlarını ABD dışına taşıma planı olmadığını söyledi.

Coinbase Avrupa Plani icin Yeni Bir Adim Atti

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yatırımcılara yaptığı ilk çeyrek kazanç konuşmasında, Coinbase’in operasyonlarını ABD dışına taşıma planı olmadığını söyledi. 

Armstrong 5 Mayıs’ta yaptığı konuşmada, ABD’deki düzenleyici belirisizliğe rağmen firmanın uzun vadede ABD pazarına yüzde 100 bağlı olduğuna dair güvence verdi. CEO, konuşmasının devamında: “Açık konuşayım, ABD’ye yüzde 100 bağlıyız. Bu şirketi ABD’de kurdum çünkü burada hukukun üstünlüğünün hakim olduğunu gördüm. Bu gerçekten çok önemli ve ABD’nin bu işi doğru yapacağına dair gerçekten iyimserim” ifadelerini kullandı. 

Armstrong Düzenleyici Netlik Konusunda Umutlu

Brian Armstrong, kongrenin yakında kripto firmalarının uyması gereken net bir kurallar dizisi yayınlayacağına inanıyor. Ancak Armstrong’un yorumları tamamen iyimser değil. 

CEO, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun öngörülemeyen yaptırım eylemlerinden endişe duyduğunu belirtti. Armstrong konuşmasının devamında: “Komisyonla süregelen temaslarımıza rağmen, Coinbase ile ilgili spesifik endişelerinin ne olduğu konusunda istediğimiz kadar net değiller ve bu yüzden çok fazla spekülasyon yapmaktan kaçınmak zorundayım. Karşılaşabileceğimiz herhangi bir potansiyel SEC davasının zaman çizelgesini tahmin etmek özellikle zor” ifadelerini kullandı. 

Coinbase’in 2 Mayıs’ta Coinbase International Exchange’i (CIE) faaliyete geçirmesiyle birlikte, birçok uzman platformun ABD’den bir kaçış yolu aradığını düşünmeye başladı. 

Borsa Singapur, Hong Kong, El Salvador, Filipinler, Tayland ve CIE’nin şu anda lisanslı olduğu Bermuda dahil olmak üzere dünya çapında 30 farklı ülkede müşterilere hizmet sunuyor. 

Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıkları Piyasaları (MiCA) mevzuatı hakkında konuşan Armstrong, AB’nin düzenleyici ilerleme açısından önde olduğunu söyledi. Armstrong: “MiCA adlı kapsamlı kripto mevzuatını kabul ettiler ve tüm bölge için tek bir net kural kitabı oluşturdular. Bu oldukça güçlü bir adım” diyerek sözlerine devam etti. 

İngiltere ve Washington’a yaptığı seyahattan yeni döndüğünü söyleyen Armstrong, her iki bölgede de stablecoin’ler ve piyasa yapısı gibi konular üzerinde çalışan yasa tasarıları olduğunu belirtti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner