Yükleniyor...

Celsius, anket yapma izni aldı

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, kullanıcılarına Bitcoin ve Ethereum dağıtma planı için anket yapma izni aldı.

Celsius network

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, kullanıcılarına Bitcoin ve Ethereum dağıtma planı için anket yapma izni aldı.

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius Network LLC, kullanıcıların sahip olduğu yeni bir şirket olarak yeniden faaliyete geçme ve tahmini 2 milyar dolar değerinde Bitcoin ve Ether dağıtma planı hakkında hesap sahiplerine anket yapma izni aldı. Bu gelişme federal bir yargıç tarafından değerlendirildi, ancak planın risklerine dikkat çekildi.

İflas eden Celsius dağıtım planı için anket yapacak

ABD İflas Hakimi Martin Glenn, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Celsius’un, hesap sahiplerine sade bir dille geri ödeme planını açıklayan anket materyalleri ve oy pusulaları göndermesine izin verdiğini ifade etti. Yargıç Glenn, onayının Celsius‘un danışmanlarının kripto endüstrisinin oynaklığı ve şirketin kripto madenciliği operasyonunu engelleyebilecek zorluklar hakkında daha fazla bilgi sunmasına bağlı olduğunu belirtti.

celsius network abd

Celsius, bu yılın başlarında iflas müzayedesinde Fahrenheit LLC adlı bir konsorsiyumun lideri Arrington Capital tarafından kazanılan kripto borç veren varlıklarının kontrolünü ele geçiren yeni yönetim altında yeniden başlama planı önerdi. Celsius’un önerdiği yeni şirket, madencilik operasyonunu yönetecek, kurumsal kredileri, özel sermayeyi, risk sermayesi yatırımlarını ve 500 milyon dolarlık “likit kripto para birimi” yatırımlarını devralacak ve müşterilere kısmen öz sermaye yoluyla geri ödeme yapılacak.

Celsius‘un avukatı Chris Koenig, duruşmada şirketin alacaklılarına 2023’ün sonuna kadar geri ödeme yapmaya başlama hedefine sahip olduğunu belirtti. Ancak Yargıç Glenn, “Hala yapılması gereken çok iş var” dedi. Bazı müşteriler Celsius’un geri ödeme planına hala karşı çıkıyor ve diğer alacaklıların da itiraz etme ihtimali bulunuyor. Mahkeme, planı Ekim ayında onaylamayı değerlendirecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner