Yükleniyor...

Celsius’un Altcoin’leri Hareket Halinde

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius'un kontrolündeki altcoin'lerde hareketlilik görüldü.

celsius

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius‘un kontrolündeki altcoin’lerde hareketlilik görüldü.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius’un akıbetinin ne olacağı merak edilirken şirket kontrolündeki altcoin’lerinde hareketlilik görüldü. Şirketin borçlu olduğu kullanıcılar ise fonlarını geri almanın peşinde.

Celsius’un Altcoin’leri Cüzdanlar Arası Taşınıyor

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network’e ait altcoin’lerin hareket etmeye başladığı bildirildi. Bu gelişme, bir New York mahkemesinin Celsius’un altcoin’lerini Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürebileceğini açıklamasından birkaç gün sonra gerçekleşti.

Şu ana kadar, yaklaşık 74 milyon dolarlık altcoin, Synthetix, Uniswap ve ZRX gibi projelerin token’ları da dahil olmak üzere farklı cüzdanlara taşındı. Ayrıca bazı USDC ve USDT gibi stablecoin’ler de bu hareketin içinde yer aldı. Bazı token’lar ise piyasa yapıcı firma Wintermute ile ilişkili bir cüzdana gönderildi.

celsius network

30 Haziran’da bir New York mahkemesi, Celsius‘un altcoin’lerini 1 Temmuz’dan itibaren Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürebileceğine karar vermişti. Ancak henüz tüm token’lerin satılıp satılmayacağı ve her bir token’ın ne kadarının satın alınacağı belirsizliğini koruyor.

Celsius’un cüzdanlarında yaklaşık 615 milyon dolarlık kripto varlığı bulunuyor. Bu miktar, 296 milyon dolarlık bitcoin, 120 milyon dolarlık ether, 100 milyon dolarlık Celsius’un kendi token’ı CEL ve yaklaşık 30 milyon dolarlık stablecoin’i içeriyor. Dolayısıyla, Celsius’un sahip olduğu altcoin’lerde yaklaşık 69 milyon dolarlık bir değer bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner