Yükleniyor...

Coinbase’in Notu Düşürüldü!

Piper Sandler analisti Patrick Moley, Coinbase tarafında yaşanan belirsizlikler nedeniyle şirketin hisse tarafındaki notunu düşürdü.

kripto borsasi Coinbase

Piper Sandler analisti Patrick Moley, Coinbase tarafında yaşanan belirsizlikler nedeniyle şirketin hisse tarafındaki notunu düşürdü.

Kripto para borsaları, düzenleyiciler nedeniyle zorlu günlerden geçiyor. SEC’nin Coinbase ve Binance’e yönelik hamleleri, kripto piyasasını da olumsuz etkiledi. Ancak kripto, Bitcoin ETF başvurularıyla birlikte tekrar yükselişe geçti.

Gündemden düşen düzenleyiciler ve kripto kargaşası, analistlerin dikkatinden kaçmıyor. Piper Sandler analisti Patrick Moley, Coinbase’in düzenleyici belirsizlikler içerisinde olduğunu öne sürerek şirketin hisse notunu düşürdü.

Coinbase, Belirsizlikler Arasında Savruluyor

Kripto borsası Coinbase, analistlerin radarında yer alıyor. Birçok analist, kripto şirketinin borsadaki hisselerine nötr seviyesini uygun görüyor.

Piper Sandler analisti Patrick Moley, Coinbase tarafında yaşananların ve ortaya çıkan belirsizliklerin, şirketin edeceği geliri tahmin etmeyi zorlaştırdığını söyledi.

Moley, SEC ve Coinbase arasındaki hukuksal mücadeleye ve düzenleyici netliklere değindi. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Moley, “Gelecek yıllarda ihtiyatlı bir şekilde gelirleri tahmin etmek için çok fazla belirsizlik yarattı.” dedi.

Bir not hazırlayan Moley, Coinbase’in hisse yorumunda, tavsiyesini ‘fazla iştah’ seviyesinden ‘nötr’ durumuna indirdi. Moley, Coinbase’in ikinci çeyrek hacimlerinin ve aylık işlem yapan kullanıcı sayısının düşük gelmesini bekliyor.

Ayrıca Bloomberg’ün takip ettiği analistlerin 11’i Coinbase hissesi satın almayı tavsiye etti. Diğer taraftan 13 analist ise Coinbase hissesinin tutulması gerektiğini savundu. Lakin 8 analist, Coinbase hissesinin satılması gerektiğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner