Yükleniyor...

PayPal USD (PYUSD) coin nedir?

PayPal USD, popüler ödeme şirketi PayPal'ın piyasaya sürdüğü, dolara bağlı yeni bir kriptografik stablecoindir.

paypal usd 1

PayPal USD, popüler ödeme şirketi PayPal’ın piyasaya sürdüğü, dolara bağlı yeni bir kriptografik stablecoindir. Müşterilerin birebir döviz kuru üzerinden satın alabilecekleri PYUSD, Ethereum blokzincir ağı üzerinde çalışır.

PYUSD nedir?

PayPal USD, stablecoin’lerin ödemeler için sunduğu fırsata katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır ve yüzde 100 ABD doları mevduatları, kısa vadeli ABD Hazineleri ve benzeri nakit eşdeğerleri ile desteklenir. PayPal USD, ABD doları için 1:1 oranında kullanılabilir ve Paxos Trust Company tarafından verilir.

PYUSD ile kullanıcılar kişiden kişiye ödemeler yapabilir, ödeme esnasında satın alımlarını kripto para ile gerçekleştirebilir ve PYUSD’yi PayPal ile başka cüzdanlar arasında transfer edebilirler. Buna ek olarak, PYUSD’yi, PayPal tarafından desteklenen kripto para birimlerine dönüştürmeniz de mümkün.

PayPal’in Başkanı ve CEO’su Dan Schulman, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

“Dijital para birimlerine geçiş, hem dijital olarak yerel hem de ABD doları gibi fiat para birimine kolayca bağlanabilen istikrarlı bir araç gerektiriyor.”

paypal usd

PayPal USD nasıl çalışır?

PYUSD, Ethereum ağı üzerinde çalışan ve Paxos Trust Co. tarafından verilen bir kripto para birimidir. Bilindiği üzere Ethereum, günümüzde çevreyi kirletmeyen ancak nispeten merkezi bir kanıt yöntemi temelinde yönetilen popüler blokzincir ağıdır. Piyasaya sürülen para birimi “sabit para birimidir”, yani değeri bir ülkenin para biriminin değerine bağlıdır, bu durumda bir PayPal coin bir ABD dolarına eşittir.

PayPal müşterileri, para birimini komisyon olmadan bire bir döviz kuru üzerinden satın alabilirler. Platformun desteklediği diğer seçilmiş kripto para birimlerini kullanarak token satın almak isteyenler, belirli ve değişken bir ücret ödemek zorunda kalırlar. Bu sistemle, kullanıcılar nihayet paralarını PayPal hesapları ve Venmo cüzdanları arasında gönderebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner