Yükleniyor...

İslami kart Tayyab nedir? Tayyab ne demek?

İlk İslami kart Tayyab, Türkiye'de hizmete başladı.

islami kart tayyab 1

İlk İslami kart Tayyab, Türkiye’de hizmete başladı. “İlk İslami kartınızı bugün sipariş edin ve paranızı bereketlendirin.” sloganıyla tanıtılan Tayyab, mobil uygulama üzerinden hizmet veriyor. Kullanıcılar ise “Tayyap ne demek?” sorusunun yanıtını merak ediyorlar…

İlk İslami kart Tayyab nedir?

Bir mobil uygulama üzerinden çalışan ilk İslami kart Tayyab Türkiye’de kullanıma başladı. Karta ait internet sitesinde “İlk İslami kartınızı bugün sipariş edin ve paranızı bereketlendirin.” ifadeleri yer aldı.

Sitede ayrıca kart “Tayyab ön ödemeli dijital/fiziksel kartlar, hangi dinden olursa olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği, ödemelerinizi kolayca yapmanızı sağlayacak modern ve etik çözümler sunan bir kart hizmetidir.” denildi.

Tayyab kart ödeme ve elektronik para hizmetleri Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (Sipay) tarafından sağlanmaktadır. Tayyab Technologies Bilgisayar Programcılık Yazılım A.Ş. (Tayyab), ödeme ve elektronik para hizmetlerinin işletilmesinde Sipay’in aracısıdır, Sipay ve hesabı adına hareket etmektedir.

islami kart tayyab

Tayyab kart nasıl çalışır?

Kartın pazarlama stratejisine baktığımızda, fiziksel kartta ilk seferde 119 TL alınıyor. Aylık ücret de “aylık bakım ücreti” adı ile isimlendirildi ve her ay 7 TL alınıyor. Ayrıca ATM’den para yükleme 1,5-2 TL, IBAN’a transfer 2 TL olarak fiyatlandırıldı.

Tayyab ne demek?

Tayyab “helal, temiz, iyi ve hoş” anlamları ile ilişkilendirilmektedir. Tayyab kelimesinin anlamı ile ilk İslami kartın işlevine vurgu yapılmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner