Yükleniyor...

Çinli Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketi BIT Mining, Taşınmak İçin 50 Milyon Dolar Topladı

BIT Mining, Çin'deki 400 megavatlık tesislerinin kapatılmasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra 50 milyon dolar topladı.

cinli bitcoin btc madencilik sirketi bit mining tasinmak icin 50 milyon dolar topladi

BIT Mining, Çin’deki 400 megavatlık tesislerinin kapatılmasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra 50 milyon dolar topladı. 

Çin’in son zamanlarda madencilere yönelik baskıları, ABD’de listelenmiş Çinli Bitcoin madenciliği firmalarının hisse senedi fiyatları üzerinde olumsuz bir etki yarattı. 

Halka açık Çinli Bitcoin madencisi BIT Mining, Çin’in baskılarından sonra yedek planlarını devreye sokabilmek için özel bir hisse senedi fonlamasında 50 milyon dolar topladı. 

New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören firma Salı günü yaptığı açıklamada, ihraç için kurumsal ve akredite yatırımcılarla bir satın alma anlaşması imzaladığını söyledi. 

Merkezi Shenzhen’de bulunan ve daha önce 500.com olarak bilinen BIT Mining, net geliri “ek madencilik makineleri satın almak, denizaşırı ülkelerde yeni veri merkezleri inşa etmek, altyapısını genişletmek ve işletme sermayesi konumunu iyileştirmek” için kullanmayı planladığını söyledi. 

50 milyon dolarlık fon, Çin’in Siçuan eyaletindeki Bitcoin madenciliği tesislerinin yerel hükümet tarafından emredilen elektrik kesintisi nedeniyle operasyonlarını askıya almaya zorlanmasından kısa bir süre sonra geldi.  

Hong Kong’da Loto Interactive adlı kontrollü bir yan kuruluş aracılığıyla BIT Mining, ikisi 22 Haziran’dan önce çalışan ve üçüncüsü Haziran’da faaliyete geçmesi beklenen üç Bitcoin madenciliği sitesine sahipti. Şimdi kapatılan tesislerin 400 megavat kapasiteye sahip olduğu söyleniyor. 

BIT Mining, tescilli ekipmanının ilk partisini komşu ülke Kazakistan’a gönderdi. 

Benzer şekilde, Şangay merkezli The9 City de Rus ortak yerleşim sağlayıcısı BitRiver ile 15 megavat madencilik kapasitesi rezerve etmek için bir anlaşma imzaladı. 

Düşük Performans Gösteren ABD’li Rakipler 

Ticari operasyonlar bir yana, ABD’de listelenen Çinli Bitcoin madenciliği firmaları da hisse senedi fiyatlarının Çin’in son politika değişikliğinden etkilendi. 

Çin, ilk olarak 21 Mayıs’ta Bitcoin madenciliğine yönelik baskı planlarını açığa çıkardı. O zamandan beri, BIT Mining, BIT Digital ve The9 City’nin hisse fiyatları sırasıyla %43, %37 ve %10 düştü. 

BIT Digital, tüm filosunun %80’ini oluşturan Çin’de konuşlandırdığı 32.000’den fazla Bitcoin ASIC madencisiyle ne yapmayı planladığını kamu hissedarlarına henüz bildirmedi.  

Öte yandan, Riot Blockchain ve Marathon Patent Group gibi büyük ABD Bitcoin madenciliği firmalarının performansları aynı dönemde bir artış gördü. 

Bu dönemde Bitcoin’in fiyatı 41.000 dolardan şu an işlem gördüğü 33.000 dolara kadar gerileyerek %20’lik bir düşüş yaşadı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner