Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilik Devi Bitmain İstanbul’da Mağaza Açtı

Bitcoin (BTC) madenciliği cihazları üreten dünyaca ünlü firma Bitmain, İstanbul’da mağaza açtı.

bitmain

Bitcoin (BTC) madenciliği cihazları üreten dünyaca ünlü firma Bitmain, İstanbul’da mağaza açtı.

Bitmain’in MENA ve Türkiye bölgesindeki resimi distribütörü Phoenix Store, The St. Regis İstanbul’da bir mağaza açarak Türkiye pazarına da girmiş oldu. Phoenix Store, Türkiye’deki madencileri soğun cüzdanlar ve madencilik cihazlarla buluşturmayı hedefliyor. 

Bilindiği üzere son yıllarda Türkiye’de kripto paralara ilgi gün geçtikçe artış göstermeye başladı. Bu durum da birçok markanın ilgisini çekmeyi başardı. Bununla beraber Bitmain de Phoenix Store ile beraber Türkiye pazarına giriş sağlamış oldu. Phoenix aynı zamanda Trezor, Cool Wallet ve Ledger gibi markaların da resmi distribütörü. 

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Türkiye’deki ilk yatırımlarıyla ilgili olarak Phoenix Store CEO’su Phil Harvey, şu ifadeleri kullandı:

“Phoenix Store olarak Bitmain ile beraber Türkiye’ye adım atmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye, kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkeler arasında bulunuyor. Türk yatırımcıların bu ilgisi bizi Türkiye pazarına iten etmenlerden birisi oldu. Bitmain’in resmi distribütörü olarak sektörün en gelişmiş Antminer cihazları ve kripto varlıklarının güvenliğini sağlayan soğuk cüzdanları Türk yatırımcılara sunacağız. Kripto para piyasası gelişiyor bu anlamda Türk yatırımcıların da kripto para yatırımlarına ağırlık vereceğini düşünüyoruz.”

Harvey, Çin’in madencilere baskılarından söz açarak, madencilerin Kırgızistan gibi ülkelere gitmeye başladığını söyledi ve Türkiye’yi de bu ivmeye dahil etmeyi düşündiklerini dile getirdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner