Yükleniyor...

Elon Musk, Esprili Bir Dille Tesla’nın Dogecoin (DOGE) Üretebileceğini Söyledi

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla marka arabaların Shiba Inu köpeklerini gördüklerinde Dogecoin (DOGE) oluşturması hakkında şaka yaptı.

tesla dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla marka arabaların Shiba Inu köpeklerini gördüklerinde Dogecoin (DOGE) oluşturması hakkında şaka yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, firma için gülünç bir Dogecoin özelliği ile karşımıza çıktı. Musk yakın tarihli bir tweet’te şaka yollu bir şekilde, bir arabanın sokakta bir Shiba Inu köpeği görürse meme’i kripto para birimine dönüştürebileceğini öne sürdü. Bazıları Musk’ın DOGE’a desteğini yeniden vurgulayıp vurgulamadığını anlamaya çalışırken diğerleri bir Tesla’nın kripto para birimini madenciliğe başlayabileceğini savundu.

Fikir anlamsız görünebilir, ancak Tesla’nın Kanadalı rakibi Daymak tarafından tasarlanan üç tekerlekli bir araç olan Spiritus, kripto para topluluğuna hitap edecek bir prototip ile Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum madenciliğine başladı bile.

Musk’ın Twitter profili söz konusu olduğunda şakalar ve gerçekler arasında çok ince bir çizgi var. 1 Nisan’da milyarder SpaceX’in Dogecoin’i Ay’a göndereceğini tweetledi; bu, çoğu Musk fanı tarafından bile şaka olarak algılanan gülünç bir vaat olarak kabul edildi. Fakat daha sonra ortaya çıktı ki DOGE-1 gerçekten de SpaceX tarafından 2022’de fırlatılacak.

Mayıs ayının sonlarında Musk, Dogecoin madenciliği tarafından desteklenecek bir jakuzi oluşturma fikrini de destekledi.

Musk’ın bazı takipçileri de ona Dogecoin ödemeleri konusunda baskı yapmaya başladı. 11 Mayıs’ta girişimci, Twitter kullanıcılarına Tesla’nın kripto para birimini kabul etmesini isteyip istemediklerini sordu. Ankette ezici bir çoğunlukla “Evet” seçeneği öne çıktı. Fakat Tesla çevresel kaygılar nedeniyle Mayıs ayı ortasında Bitcoin’den vazgeçtikten sonra DOGE’yi yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleme konusunda sessizliğini hala koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner