Yükleniyor...

Circle CEO’su, Davos 2023’te Kripto Düzenleme Çağrısında Bulundu

USDC stablecoin ihraççısı Circle'ın CEO'su, dijital varlıklar için yeni düzenleyici tanımlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Circle CEOsu Davos 2023te Kripto Duzenleme Cagrisinda Bulundu

USDC stablecoin ihraççısı Circle’ın CEO’su, dijital varlıklar için yeni düzenleyici tanımlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kripto paraların düzenlenmesi ve denetlenebilir halde olması, 2022 yılında yaşanan olaylar nedeniyle bu yıl daha da ödem kazandı. Birçok ülke, gerekli hukuksal süreçleri hızlandırdı. Özellikle ABD‘li düzenleyiciler, yeni yılda dijital varlıklar üzerinde yoğunlaşacak. Dünya Ekonomik Forumu (Davos) 2023’te de Circle CEO’su konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Circle CEO’su: Yeni Düzenlemelere İhtiyaç Var

USDC stablecoin ihraççısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD gibi büyük pazarların, sektör için düzenleyici netlik sağlamak üzere dijital varlıkların yeni yasal tanımlarına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Allaire, blockchain teknolojisinin kendisinin bir işletim sistemine benzer şekilde görülmesi gerektiğini, bireysel kullanım durumlarının ise ayrı ayrı düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Allaire ayrıca, “Yeni tanımlar… hangi düzenleyicilerin hangi faaliyete dahil olduğu konusunda daha fazla netlik sağlanmasına yardımcı olacaktır” dedi.

circle

Avrupa Birliği’nin dijital varlık düzenlemelerinin geliştirilmesinde öncü olduğunu ve bölgenin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) kurallarının 2024 yılında yürürlüğe girmesinin beklendiğini söyledi.

Allaire, Circle’ın 2021’de ABD’deki kuruluşundan piyasaya sürdüğü euro destekli stablecoin’ini MiCa uygulandıkça karaya çıkarmayı planladığını ve firmanın diğer potansiyel dijital para birimi tekliflerine bakmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner