Yükleniyor...

Circle CEO’su SEC’i Eleştirdi

Circle CEO'su Jeremy Allaire, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nunu (SEC) eleştirdi.

sec 1

Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nunu (SEC) eleştirdi.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, SEC’in stablecoin’leri regüle edecek doğru kurum olmadığını söyledi. Circle’ın geçtiğimiz günlerde kendi stablecoin’i ile başı ağrıdı.

Circle CEO’su Jeremy Allaire SEC’in Doğru Kurum Olduğunu Düşünmüyor

42 milyar dolarlık hacme sahip olan USDC‘nin üreticisi olan Circle’ın CEO’su, son zamanlarda kripto sektörüne yoğun bir baskı uygulayan SEC ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Stablecoin’ler özellikle 2022’de Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST’nin çöküşünün ardından regülatörlerin büyük sorgulamaları ve baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Stablecoin’ler asıl olarak kullanıcıların alım satımlarını kolaylaştırmak için bir varlığa endeksli kripto paralardır.

Allaire, Bloomberg‘e verdiği röportajda, şu açıklamalarda bulundu:

“SEC’in stablecoin’ler için doğru regülatör olduğunu düşünmüyorum.”

SEC, UST’nin çöküşünün ardından sektör üzerindeki baskısını artırmaya başladı. SEC, son dönemde bazı kripto paralarla ilgili bazı işlemler yaptı.

Allaire açıklamalarına şunları ekledi:

“Daha önce de söylediğimiz gibi tüm stablecoin’ler eşit bir biçimde yaratılmadı. Ancak politik bir perspektiften bkıldığında bunların hepsinin aynı olduğu konosunda tek bir görüş söz konusu.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner