Yükleniyor...

Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentileri Yalanladı

Circle CEO'su Jeremy Allaire, USDC stablecoininin çöküşün eşiğinde olduğuna dair söylentileri yalanladı.

circle ceosu usdc hakkindaki soylentileri yalanladi

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC stablecoininin çöküşün eşiğinde olduğuna dair söylentileri yalanladı. 

Jeremy Allaire, hafta sonu Twitter hesabı üzerinden bir tweet dizisi paylaştı. CEO, USDC’nin çöküşün eşiğinde olduğu şeklindeki söylentileri yalanlarken; şirketin şimdiye kadarki en güçlü durumunda olduğunu söyledi.

Kripto topluluğunun tedirginliği anladığını söyleyen Allaire, ifadelerini desteklemek için USDC’nin likidite durumu hakkındaki son raporlarını da paylaştı.

Söz konusu söylentiler, şirketin Signature ve Silvergate gibi kripto bankalarına yapması gereken büyük faiz ödemeleri nedeniyle USDC rezervlerini temerrüde düşme riskiyle karşı karşıya olduğu şeklindeydi.

En büyük ikinci stablecoin olan USDC, Genesis, BlockFi, Celsius, Galaxy ve Three Arrows Capital (3AC) gibi likidite krizi yaşayan/iflas eden şirketlerin borç verme faaliyetlerde kullanılıyor. Allaire bu nedenle USDC’nin rezervleri ile borç verme piyasalarında kullanılan USDC arasında fark olduğunu da açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Düzenlenmiş, incelenmiş ve şeffaf olan USDC rezervleri ile Circle’ın dışında, borç verme piyasalarında kullanılan USDC arasında da bariz bir kargaşa var.”

Boston merkezli Circle, Şubat ayında 9 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner