Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Kullanıcıları Veri Sızıntısına Karşı Uyardı

Binance CEO’su CZ, takipçilerine Twitter hesabı üzerinden bir veri sızıntısı hakkında uyarıda bulundu.

binance ceosu cz kullanicilari veri sizintisina karsi uyardi

Binance CEO’su CZ, takipçilerine Twitter hesabı üzerinden bir veri sızıntısı hakkında uyarıda bulundu.

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance’in CEO’su ve kripto dünyasının önde gelen figürlerinden Changpeng Zhao, tehdit istihbarat ekiplerinin 1 milyardan fazla kişinin kişisel bilgilerinin sızdığını tespit ettiğini söyledi. Ekibin söz konusu bilgilerin dark web’te satışını tespit ettiğini söyleyen CZ, potansiyel olarak bu tehdide maruz kalabilecek kullanıcılar için güvenlik önlemlerini artırdıklarını kaydetti. 

CZ, sızdırılan veriler içinde isim, ulusal kimlik, adres, polis ve tıbbi kayıt bilgilerinin yer aldığını ve bir Asya ülkesine ait olduğunu söylüyor. Tweet altındaki yorumlarda da benzer şekilde, sızdırılan veri sayısından ve bunun tek bir ülkeye ait olduğu şeklindeki ifadeden ötürü söz konusu ülkenin Çin veya Hindistan olabileceği öne sürüldü. Basında yer alan bazı haberler ve bir çevrim içi forumda yer alan anonim bir gönderi de veri sızıntısı için Çin’i işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner