Yükleniyor...

Circle, Küresel Finansal Katılımı Artırmak İçin Düğmeye Bastı

USDC stablecoin'inin ihraççısı olan Circle, azınlıkları ve kadınları desteklemek ve insanı yardım çabalarına destek vermek için USDC rezervlerinden pay ayıracak.

Ekran Alintisi 6

USDC stablecoin’inin ihraççısı olan Circle, azınlıkları ve kadınları desteklemek ve insanı yardım çabalarına destek vermek için USDC rezervlerinden pay ayıracak.

Circle, tüm bu çabalara destek verme maksadıyla yeni bir girişim başlattı. Şirketin CSO’su ve küresel politika başkanı olarak görev yapan Dante Disparte, girişimi duyuran isim oldu.

Circle, “Circle Impact” girişiminin USDC rezervlerini, yeterince temsil edilmeyen Azınlıklara ait Mevduat Kuruluşlarına (MDI’ler) ve çeşitli topluluk bankalarına tahsis edeceğini ifade etti.

Şirket ayrıca, SeedInvest platformu aracılığıyla kadınlar ve azınlıklar tarafından yönetilen girişimlerin finansmanını kolaylaştırmak için çeşitli programlar oluşturacak.

Girişim ayrıca ABD’deki Tarihsel Siyah Kolejler ve Üniversiteler (HBCU) ile birlikte ortaklaşa bir dijital finans okuryazarlığı programı oluşturacak.

Son olarak program dahilinde dünya çapında yardım, kalkınma ve insani müdahalelere yardımcı olmak için “hızlı müdahale ekibi” kuracak.

Circle CEO’su Jeremy Allaire gönderide şu ifadeleri kullandı:

“Circle Impact, internet tabanlı finansal hizmetlerin geleceğinin “analog cousin”‘inden daha kapsayıcı olmasını sağlama taahhüdümüzdür.

Planımız zamanla ABD’deki topluluklar için dönüştürücü olabilecek, azınlıklara ait mevduat kurumları ve topluluk bankalarıyla beraber USDC rezervlerine milyarlarca dolarlık para yerleştirmektir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner