Yükleniyor...

Circle, USDC’yi Hedera Hashgraph’te Piyasaya Sürüyor

Circle, USDC’yi Hedera Hashgraph ağında başlattı.

circle usdcyi hedera hashgraphte piyasaya suruyor

Circle, USDC’yi Hedera Hashgraph ağında başlattı. Bu ağdaki ilk stablecoin olacak. Bir proof of stake ağı olan Hedera Hashgraph Google ve IBM gibi devler tarafından destekleniyor. 

Hamle ile ağa, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının gelmesi amaçlanıyor. HBAR Vakfı CEO’su Shayne Higdon konu hakkında şunları söyledi:

“Hedera ağında USDC’nin başlatılması ile HBAR Vakfı, ağ üzerinde DeFi uygulamalarının geliştirilmesini ve başlatılmasını kolaylaştırma misyonunu yerine getirme yolunda önemli bir adım atıyor. Bu entegrasyon, Hedera ağındaki büyüyen tokenize ekonomi ile iyi uyum sağlıyor ve yeni projelerin yönlendirilmesine yardımcı olacak. Bu uygulamaları pazara sunmak için toplulukla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bilindiği stablecoinler DeFi’da önemli bir kullanım alanına sahip. Kullanıcılar, stablecoinleri ticaret ve yüksek getiri amacıyla ödünç vermek için kullanabiliyorlar. 

Tether’ın ardından en büyük ikinci stablecoin olan USDC, Ethereum, Algorand, Solana, Stellar, TRON ve son olarak Hedera Hashgraph dahil olmak üzere toplam altı blokzincirinde destekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner