Yükleniyor...

Twitter’da Bitcoin (BTC) ile Nasıl Ödeme Alınır?

Geçtiğimiz haftalarda Twitter'ın Bitcoin (BTC) ile bahşiş kabul etmeye başladığını ve bu özelliği IOS kullanıcıları için aktif hale getirdiğini sizlerle "Twitter’ın Bitcoin (BTC) Bahşiş Özelliği, iOS’da Aktif Hale Geldi" başlıklı haberimizde paylaşmıştık.

twitter bitcoin bahşiş

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın Bitcoin (BTC) ile bahşiş kabul etmeye başladığını ve bu özelliği IOS kullanıcıları için aktif hale getirdiğini sizlerle “Twitter’ın Bitcoin (BTC) Bahşiş Özelliği, iOS’da Aktif Hale Geldi” başlıklı haberimizde paylaşmıştık. Peki sizler kendi hesaplarınızda nasıl Bitcoin ile bahşiş alabilirsiniz, bu özelliği nasıl aktif hale getirebilirsiniz? Gelin adım adım ilerleyelim.

1) Twitter’da Profili Düzenle Kısmına Gidin

Bu özelliğin şu an için sadece IOS cihazlarda kullanılabildiğini tekrar hatırlatalım. IOS’da Twitter uygulamanızdan profilinize ve oradan da “Profilizi düzenle” sekmesine gidin.

TW1

2) Bahşiş Kutuları’nı Açık Konuma Getirin

Genel profil ayarlarınızın olduğu kısımda en altta kapalı konumda olan “Bahşiş kutuları” butonunu göreceksiniz. Tıklayarak devam edin.

TW2

3) Bahşiş Kutuları Sekmesi

Burada, Twitter’ın bu özelliği hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

TW3

4) Okuyun ve Kabul Edin

Aynı sekmede aşağı kısımda detayları ve özellikleri inceledikten sonra özelliğin aktif hale gelebilmesi için şartları kabul etmeniz gerekiyor. “Kabul ediyorum” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

TW4

5) Bağışa İzin Verin

Bu sayfada bahşiş kutularınızın etkin olduğunu ancak bağışa izin ver seçeneğinin kapalı olduğunu göreceksiniz. “Bağışa izin ver” dedikten sonra tek yapmanız gereken bir Bitcoin cüzdan adresi eklemek olacak.

TW5

6) Bitcoin Cüzdan Adresinizi Ekleyin ve Kaydedin

Son olarak Twitter hesabınız ile bir Bitcoin cüzdan adresinizi entegre etmeniz gerekiyor. Burada herhangi bir kısıtlama şu an için söz konusu değil. Kullandığınız herhangi bir Bitcoin cüzdan adresini buraya ekleyebilirsiniz. Kendi donanım cüzdanınız, kullandığınız bir uygulama ya da çeşitli kripto para borsalarındaki BTC yatırma adresinizi burada kullanabilirsiniz. Daha sonra “Kaydet” demeniz yeterli olacak.

TW6

Diğer Detaylar Neler?

Şu an için ülkemizde Twitter ile birlikte kullanılabilen bir entegre uygulama olmadığı için sadece BTC Adresleri üzerinden işlem yapılıyor. Bir kullanıcının bahşiş butonuna tıkladığınızda ise BTC adresi size metinsel olarak veriliyor. Gönderimi ayrı şekilde yapmak gerekebiliyor. Ülkeden ülkeye ve sürümden sürüme özellikler farklılık gösterebilir ancak Twitter’ın bu konudaki çalışmaları sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner