Anasayfa Altcoinler CloudFlare Kesintisi Sonrası Kripto Camiası Karıştı: Bitcoin Fiyatında 26 Dolar Görüldü!

CloudFlare Kesintisi Sonrası Kripto Camiası Karıştı: Bitcoin Fiyatında 26 Dolar Görüldü!

TSİ 15:30/16:00 itibariyle CloudFlare dünya genelinde kullanılamaz hale geldi ve bu andan itibaren kripto camiasında tam anlamıyla kaos yaşandı. Coinbase ve Poloniex başta olmak üzere birçok kripto para borsasına erişim sağlanamazken, CoinMarketCap’in de dahil olduğu kripto paraların piyasa değerlerinin ve fiyatlarının öğrenilebildiği birçok platformda veriler hatalı olarak gösterildi.

CDN sağlayıcısı CloudFlare’deki kesinti CoinDesk gibi sitelerde yanlış fiyat verilerilerinin gösterilmesine neden oldu. CoinDesk’te Bitcoin fiyatı bir an için 26 dolar olarak gösterildi. Aslında kesinti sırasında Bitcoin fiyatı yaklaşık 10.000 dolar seviyesinde seyrederken, CoinMarketCap’e göre 9.958 dolara kadar düştü.

Arıza sonrası borsalar peş peşe kesinti hakkında bilgilendirme yaparken, erişim sorununun CloudFlare kaynaklığı olduğu ve müşteri fonlarını etkileyecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığı yönünde bilgi mesajları geçtiler.

CloudFlare, birçok web sitesi tarafından internet üzerinden veri ve medya dağıtımını hızlandırmak için kullanılan bir hizmet. Ek güvenlik katmanı sağlıyor olmasından dolayı da kripto camiasındaki birçok online hizmette yaygın olarak kullanılıyor.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
49.011,690.5%