Anasayfa Bitcoin (BTC) Dünyada Bir İlk! Gerçek Bitcoin (BTC) Tahvili Dönemi Başlıyor!

Dünyada Bir İlk! Gerçek Bitcoin (BTC) Tahvili Dönemi Başlıyor!

İki Avrupalı şirket, “dünyanın ilk ve gerçek Bitcoin (BTC) tahvili” olarak tanımladıkları sabit getirili menkul kıymetini başlattılar.

Menkul kıymetleştirme firması olan Lüksemburg merkezli Argento, İngiltere’nin mali düzenleyici Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen Bitcoin (BTC) tahvili çıkarmak için London Block Exchange (LBX) ile güçlerini birleştirdi.

Argento yöneticisi Phil Millo, “Dünyanın ilk kurumsal sınıf Bitcoin türünden finansal ürününü yapılandırıp çıkardığımız için çok mutluyuz” dedi.

Argento-LBX tahvili, yatırımcılar için fiili bir riske sahip olmaması nedeniyle düzenlenmiş kripto para ürünleri bakımından bir ilke sahip. Bloomberg terminali üzerinden kolayca temin edilebilir ve kendi ISIN koduna sahip ilk kripto ürünüdür.

Dünyanın ilk ve gerçek Bitcoin (BTC) tahvili “FOMO”, “HODL” ve “MOON” gibi kriptoya özgü ifadelerle türetilmiş çeşitli sürelerde sunulacak. LBX, tahvilin ana hedef piyasalarından birini HODL’ların oluşturduğunu belirtiyor.

London Block Exchange’in CEO’su Benjamin Davies, “Bu, şu anda elinde Bitcoin (BTC) tutan ve gelecek birkaç yıl içinde satmayı düşünmeyen kişiler için mükemmel bir ürün.” değerlendirmesinde bulundu. Davies ayrıca “İlk kez, Bitcoin’leri (BTC) geleneksel fiat temelli kripto para piyasalarındaki dalgalanmalara maruz bırakmadan cüzdanları büyütmenin kurumsal bir yolu var.” dedi.

Geçmişte, Uluslararası Para Fonu (IMF), gelişmekte olan birçok ülkenin Bitcoin’e (BTC) bağlı tahvil ihraç etmeye istekli olduklarını söylemişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.632,790.32%