Yükleniyor...

CME Group, Ethereum Opsiyonlarını Başlattığını Duyurdu

CME Group, Ethereum opsiyonlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

cme group

CME Group, Ethereum opsiyonlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

FX ürünleri ve küresel hisse senedi başkanı Tim McCourt, Ethereum opsiyonlarına artan büyük ilgili sebebiyle böyle bir ürünün piyasaya sürüldüğünü söyledi.

CME Group, Ethereum Opsiyonlarını Piyasaya Sürdü

Ethereum opsiyonları, daha fazla volatiliteye sebep olacağı düşünülen Merge yükseltmesi öncesinde risklerin yönetilmesine olanak tanıyacak.

CME Group, Şubat ayında Ethereum vadeli işlemlerini başlatarak, boğa piyasasının bir üst seviyeye geçmesine yardımcı olmuştu.

McCourt, Ethereum vadeli işlemlerinin işlem hacminde yıldan yıla %43’lük bir artış yaşanmasını sağladığını ifade etti.

Genesis yetkilisi Leon Marshall, Merge yükseltmesi öncesinde fiyat riskleri göz önüne alındığında trader’lar için harika bir riskten korunma aracı olabileceğini vurguladı.

Şirket, geçtiğimiz ayda da kurumsal şirketlerin talebini karşılamak için avro cinsinden Ethereum ve Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı. Ocak 2020’de de Bitcoin opsiyonları başlatılmıştı.

İlk olarak Aralık 2017’nin sonlarında kripto para piyasasına giriş yapan şirket, bu ay Bitcoin vadeli işlem hacmi açısından kripto para borsalarını geride bıraktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner