Yükleniyor...

Ethereum Merge Güncellemesine Sayılı Günler Kaldı, Son Gelişmeler Neler?

Merge Güncellemesine Doğru Ethereum tarihinde gerçekleşecek en büyük olaylardan biri olan Merge güncellemesine 3 günden az bir süre kaldı.

Merge Güncellemesine Doğru

Ethereum tarihinde gerçekleşecek en büyük olaylardan biri olan Merge güncellemesine 3 günden az bir süre kaldı. Kripto para topluluklarının ve yatırımcıların merakla beklediği bu güncelleme tüm kripto para piyasasını etkileme potansiyeline sahip. Durum böyle olunca yatırımcılar ve kripto para toplulukları hem heyecanlı hem de güncelleme aşamasında gerçekleşecek herhangi bir sorun konusunda endişeli. Tüm piyasanın odaklandığı bu gelişme esnasına yaşanacak olası bir sorun panik satışlarıyla piyasa düşüşünü etkileyebilir. Bunu da haliyle hiçbir yatırımcı istemez. Olayın olumlu tarafından bakacak olursak, Ethereum geliştiricilerinin son haftalarda gerçekleştirdiği test aşamalarının sorunsuz geçtiğini söyleyebiliriz. Geliştiriciler, güncelleme aşamasında herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtiyor. 

Google Geri Sayım Başlattı

Merge güncellemesinin ne kadar önemli olduğundan daha önceki yazılarımızda da bahsettik. Güncellemeyi sadece kripto para piyasası değil ana akım da yakından takip ediyor. Google, Merge güncellemesinin gerçekleşmesine sayılı günler hatta saatler kala güncellemenin gerçekleşeceği zamana dayalı bir geri sayım başlattı. Google’a Ethereum Merge yazdığınız zaman, mevcut zorluk ve hashrate’e göre güncellemeye ne kadar kaldığını gösteren bir geri sayım sayacı karşımıza çıkıyor. Bunun dışında Google ile ilgili başka bir gelişme de Google verilerine göre son 1 ay içerisinde Merge ile ilgili yapılan aramaların %50 ortalamasının üzerinde kaldı. 

Balinalar Hazırlıklarını Yapıyor

Ethereum Merge güncellemesi öncesi balinalar da son hazırlıklarını yapıyor. Ethereum ağını iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine geçirecek olan Merge güncellemesi öncesi yüksek sermayeli yatırımcılar pozisyon alıyor. Ethereum ağında stake edilen Ethereum miktarı da Kasım 2021’den bu yana %65 artış gösterdi. Uzun zamandır hareket etmeyen balinaların da güncelleme yaklaştıkça ellerinde bulunan Ethereum’ları ağ üzerinde stake ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner