Yükleniyor...

CME Group’un Mikro Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Büyük İlgi Görüyor

CME Group'un (Chicago Ticaret Borsası) mikro-bitcoin vadeli işlemleri şimdiden bir milyondan fazla sözleşme ticareti yaptı.

cme

CME Group’un (Chicago Ticaret Borsası) mikro-bitcoin vadeli işlemleri şimdiden bir milyondan fazla sözleşme ticareti yaptı. Bu araç, kurumların ve perakende trader’ların kripto para birimine 0,1 bitcoin daha düşük bir fiyat noktasında yatırım yapmalarını sağlar. Sözleşme yalnızca yedi haftadır mevcut ve talep, kripto pazarında yeni türevler için hala yer olduğunu gösteriyor.

CME, neredeyse iki ay önce daha küçük yatırımcılara yönelik yeni bir dizi Bitcoin türev sözleşmeleri başlattığında, bu kadar fazla ilgi beklemiyordu. Ancak, hacim sayılarına göre, piyasada daha ayrıntılı Bitcoin hizmetine ihtiyaç duyulduğu görülüyor. Şimdi, bir milyondan fazla mikro-Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi el değiştirdiğinden, bu çok genç bu hizmet için büyük bir kilometre taşı olarak görülüyor. Kripto para biriminin hala niş bir pazar olduğu düşünüldüğünde, bu önemli bir başarı.

CME Group’un küresel hisse senedi endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt’a göre, bu ürünün tasarımı başarısının anahtarı:

“Bu mikro boyutlu sözleşme, kurumlardan daha küçük, sofistike, aktif trader’lara kadar piyasa katılımcılarına, spot Bitcoin fiyat riskinden korunmak veya Bitcoin ticaret stratejilerini verimli, uygun maliyetli ve kolay erişilebilir bir şekilde yürütmek için başka bir araç sağlama amacıyla tasarlanmıştır.”

Mikro bitcoin vadeli işlemleri Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve düzenlenmiş kripto türevleri piyasasını mikro yatırımcılara açtı. Bu sözleşmelerle CME, potansiyel kripto para yatırımcıları için iki ana endişeye hitap ediyor: yüksek fiyat noktası girişi ve düzenlenmiş araçlara duyulan ihtiyaç.

Ninjatrader Group CEO’su Martin Franchi, bu sözleşmelerin daha popüler hale geldiğini açıkladı. Franchi vurguladı:

“Ninjatrader kullanıcı topluluğu arasında bu yeni mikro sözleşmenin popülaritesindeki hızlı artışın, ticaretlerinde profesyonel araçları çeşitlendirme ve bunlardan yararlanma fırsatıyla ilgilenen kripto para birimi trader’larıyla gelen artan taleple ilişkili olduğunu gördük.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner