Yükleniyor...

Analist Nicholas Merten’a Göre Bitcoin (BTC) Büyük Bir Yükselişe Hazırlanıyor

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin'in dibe vurduğunu ve büyük bir çıkışa hazırlandığını gösteren önemli bir göstergeye bakıyor.

analist nicholas mertene gore bitcoin btc buyuk bir yukselise hazirlaniyor

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in dibe vurduğunu ve büyük bir çıkışa hazırlandığını gösteren önemli bir göstergeye bakıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Merten, sosyal medya, Google trendleri ve anketler gibi çeşitli veri kaynaklarını kullanarak kripto para trader’larının ve yatırımcılarının genel duyarlılığını ölçen korku ve açgözlülük endeksine göz atıyor.

Merten, korku ve açgözlülük endeksi maksimum iyimserlik ve coşku gösterdiğinde, genellikle satış için uygun bir zaman olduğuna dikkat çekiyor. Aksine, endeks şimdi olduğu gibi maksimum acı ve endişe gösterdiğinde, bu genellikle önemli bir satın alma fırsatıdır.

“İnsanlar korktuğunda genellikle açgözlü oluruz. Ve genel piyasa açgözlü olduğunda korkuya kapılırız. Şimdi olduğu gibi piyasa öfkeli olduğunda ve herkes yüksek risk aldığında, kripto paralara yatırım yaptığında ve fiyatı gerçekten umursamadığında, satmak istediğimiz coşku budur.”

Analist, korku ve açgözlülük endeksinin genellikle maksimum acıyı uzun süre göstermediğini ve hafiflediği zaman da fiyatın genellikle onunla birlikte tırmandığını söylüyor:

“Basit olan nokta şu. Bu durumda bunun bir ayı piyasası mı yoksa tam bir döngü ortası düzeltmesi mi olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten ilginç olan nokta, korku ve açgözlülük endeksinin uzun süre bu seviyelerde kalmaması. Eğer Mayıs ve Ağustos’ta yaptığımız gibi yukarı çıkarsak veya sonbaharda bunu yaparsak, bu üç nokta da Bitcoin ve kripto para piyasalarının yükselişte olduğu bir zamanda ortaya çıkmış olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner