Yükleniyor...

CNBC Analisti Brian Kelly, Bitcoin’in (BTC) Büyük Düşüşünü Değerlendirdi

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin'in yakın zamandaki sert düşüşünü değerlendirdi.

cnbc analisti brian kelly bitcoinin btc buyuk dususunu degerlendirdi

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin’in yakın zamandaki sert düşüşünü değerlendirdi. Yeni bir CNBC röportajında ​​Kelly, bu haftaki çarpıcı fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’e yatırım yapma nedenlerinin değişmeden kaldığını söylüyor.

Kelly, Bitcoin’in birkaç saat içinde 45.000 dolardan 30.000 dolara kadar düşmesini “mekanik satış” olarak nitelendiriyor. BTC’nin genel gidişatında iyimser olmaya devam eden analist, kendisinin de bir alıcı olduğunu ekliyor:

“Bugün gibi günlerde, her zaman kendime soruyorum, ‘Tezim bozuldu mu?’ Ve benim için bu Bitcoin piyasasını yönlendiren şey, kurumsal olarak benimseme ve paraların değerinin düşürülmesine karşı bir önlemdir…

Bu yüzden hayır demeliyim, tezim bozulmadı. Bu sadece ağırlaşan mekanik bir satış ve ben bir alıcı olmak istiyorum.”

Kelly’ye göre, Bitcoin düşüşü büyük ölçüde opsiyon piyasasındaki bir tasfiye tufanından kaynaklandı ve bazı borsaların yüksek hacimler ile yavaşlamasıyla sonuçlandı:

“Öncelikle bu satışların en büyük kısmı, margin call ve likidasyonlardan kaynaklanıyordu. Ve borsalar hacmi kaldıramadı – alım satımı etkin bir şekilde durdurdular ve kademeli olarak düştü.”

Kelly ayrıca, Çin’in Bitcoin fiyatındaki düşüşünün hemen öncesinde finansal kurumların kripto para ile ilgili hizmetler sunmasını kısıtlama hareketinin, dünyanın en kalabalık ülkesinin dijital renminbinin (RMB) başarılı bir şekilde alınmasını sağlama planları tarafından motive edildiğini öne sürüyor:

“Çin’in gerçekte yaptığı şey muhtemelen daha çok, dijital RMB olan merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürdükleri gerçeğine dayanıyor. Ve böylece kanallarda kimsenin olmadığından, herkesin dijital RMB’yi kullanacağından emin olmak istediler.

Dijital RMB’ye sahip olduklarında, bunları tekrar açamamaları için hiçbir neden kalmaz. Tether (USDT) gibi bir şeyin aksine, buna girişin dijital RMB olduğu anlaşılıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner