Yükleniyor...

Coinbase, Geliştiriciler için App Store Açtı

Popüler Bitcoin cüzdanı Coinbase, kendi uygulama platformu Coinbase App Store'u açtı.

Popüler Bitcoin cüzdanı Coinbase, kendi uygulama platformu Coinbase App Store‘u açtı. Şu ana kadar App Store’da 9 adet uygulama bulunuyor ve uygulamalardan biri de Coinbase Hackathon’u 1.si CoinPlanter.

Coinbase App Store’undaki uygulamalar; Andorid ve iOS destekli iken, Mac ve Windows işletim sistemlerinde de çalışabiliyor. Coinbase WordPress Plugin de, sitelerin ödeme olarak Bitcoin kabul etmesinde yardımcı oluyor.

Coinbase App Store’dan bahsetmişken; İstanbul’da da 5-6 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Bitcoin Hackathon’unun benzeri, Coinbase tarafından da gerçekleştirildi. Bitcoin Hackathonu’ndaki derece yapan uygulamalardan ilk üçünü sizlere tanıtmak istiyoruz.

3. sırada, coinery.io uygulaması bulunuyor. Bu servis ile ürünlerinizi Bitcoin ödemesi alarak satabilmeniz mümkün. Herşeyin ötesinde, bu ödeme işlemleri için hiç bir ücret ödemiyorsunuz. Bu servisin geliştiricileri, Hackathon sonunda 3.000 dolarlık ödülün sahibi oldular.

2. sırada, günlük yaşantımızda bize müthiş bir kolaylık yaşatacak olan AirCoin uygulaması. Videoda da görüldüğü üzere, AirCoin ile küçük ödemeler için cebinizden cüzdanınızı çıkarmanıza gerek bile kalmıyor. AirCoin sayesinde, etrafınızda bulunan insanlar ile telefonlarınız aracılığıyla para transferi yapabiliyorsunuz. Bu uygulamanın geliştiricileri, Hackathon’da 5.000 dolarlık ödülün sahibi oldular.

1. sıradaki uygulama ise, bir hayli ilgi çekici düzeyde. Coğrafi olarak coinlerinizi depolayabildiğiniz, paylaşabildiğiniz veya saklayabildiğiniz bu uygulamanın adı ise CoinPlanter. CoinPlanter ile konumunuza göre paylaştığınız coinlerinizi, bir başkasının sizin konumunuza geldiğinde bulmasını sağlayabilirsiniz. Ya da coinlerinizi, sanki toprağın altına gömüyormuşçasına saklama olanağınız mümkün.

BITHACK İSTANBUL için Fikirler

Coinbase’in gerçekleştirdiği Hackathon’da dereceye giren fikirleri görmüş olduk. BitHack İstanbul etkinliğinde de, fikirlerin sunulduğu zaman diliminde oylanacak fikirler, daha sonra geliştiriciler tarafından geliştirilmeye başlanacak. Bu yüzden Bithack İstanbul etkinliğine gelmeden önce, bir kaç proje fikri düşünseniz iyi edersiniz.

5-6 Nisan tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek olan BitHack İstanbul etkinliğinde görüşmek üzere. Kaydınızı yaptırmayı unutmayın!

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner