Yükleniyor...

BTC-e, Çin Para Birimi Yuan Desteğini Kullanıcılara Duyurdu

Popüler exchange sitesi BTC-e, Yuan desteğini kullanıcılara sunduğunu duyurdu.

Popüler exchange sitesi BTC-e, Yuan desteğini kullanıcılara sunduğunu duyurdu. Bu gelişme ile birlikte kullanıcılar artık alım-satım işlemlerinde Yuan para birimini de kullanabilecekler.

BTC-e’nin duyurusunda bu haber şu şekilde yer aldı:

“Çin para birimi Yuan’ın sitemize eklendiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi BTC-e kullanıcıları 3 yeni enstrüman ile alım-satım yapabilecekler. Yeni eklenen USD/CNH, BTC/CNH, LTC/CNH sembolleri ile işlem yapabilecek olan kullanıcılar, bu sayede fiyat artışı ve düşüşlerinde bu enstrümanlardan faydalanabilecekler.”

Zamanlama manidar!

Geçen günlerde Çin’de doğruluğu tam olarak kesinleşmeyen bir haberden ötürü panik satışlarının gelmesi, tüm Bitcoin dünyasını etkiledi. Exchange sitelerindeki fiyatlar tamamıyle alt-üst oldu ve şu anda 1 BTC, 467 dolardan işlem görüyor.

Çin’den gelen habere göre, 15 Nisan tarihinde Bitcoin ile yapılan tüm işlemler durdurulacak. Fakat bu haberin doğruluğunun tam manası ile kesinleşmemesine rağmen, Bitcoin’deki bu sert düşüş BTC-e’nin de gündemine oturmuş olacak ki, piyasada tutunabilmek adına önlem olarak bu şekilde bir uygulama geliştirdiğini düşünüyorum. BTC-e, bu şekilde Çinli kullanıcıları da siteye çekebilir ve işlem hacmini bu şekilde artırabilir.

Burada belirtmemiz gereken nokta şu ki; Çin’den gelen haber hâlâ tam olarak kesinleşmiş değil, ama BTC-e gibi popüler bir exchange sitesinin bu haberin sonucundaki gelişmeleri gözeterek bu şekilde bir önlem alması, Çin’den gelen olumsuz haberlerin Bitcoin ekosistemine ne denli zarar verdiğinin göstergesidir. Dileriz ki, Bitcoin bu çalkantılı dönemlerinden çabucak kurtulur ve yerinde yapılacak düzenlemeler ile kullanım alanı yaygınlaştırılır.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner