Yükleniyor...

Square Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Kullanıcılara çevrimiçi alışveriş imkanı sunan Square, artık Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Kullanıcılara çevrimiçi alışveriş imkanı sunan Square, artık Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

San-Francisco bazlı şirket, pazartesi günü yayınladığı duyuruda, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladıklarını belirtti. Square Market’i kullanarak ödeme alan işletmeler, artık internet üzerinden ve günlük yaşantımızda da dijital para birimleri ile yaptığımız ödemeleri alacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase desteği ile bu çalışmayı yürüten Square, QR kodları aracılığı ile satıcıların müşteri ile alışverişlerinde Bitcoin kullanmalarına izin veriyor. Müşteri, Bitcoin ile ödeme yaptıktan sonra, ödenen miktarı anında dolara çeviren sistemi ile Square, tüketicilerin ve satıcıların alışverişlerinin çok hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Bu şekilde Bitcoin’in dalgalı kurunun meydana getirebileceği zararlar da önlenmiş oluyor. Ödeme işlemleri gerçekleşene kadar, kullanıcılar işlemi takip edebilme şansına sahip.

Bitcoin ödemelerini “basit ve pürüzsüz” hale getiren Square’in bu girişimi, diğer çevrimiçi alışveriş imkanı sunan siteleri de cesaretlendireceğe benziyor.

Bir kaç hafta önce paylaştığımız bir haberde belirttiğimiz üzere; İngilitere’deki bir giyim mağazası, ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlamıştı. BitTag isimli cihaz ile kıyafetlerin üzerine Bitcoin fiyatının gösterildiği etiketler sallandığı zaman, ödemenin gerçekleşmesi için QR kod karşımıza çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x