Yükleniyor...

BitTag ile Kıyafetlerinizi Bitcoin Cüzdanınızı Kullanarak Satın Alın

Bitcoin'in bu kadar popüler olmasının şüphesiz en iyi tarafı, Bitcoin ödemelerinde ve sistemlerinde gelişen teknolojilerin varlığı.

Bitcoin’in bu kadar popüler olmasının şüphesiz en iyi tarafı, Bitcoin ödemelerinde ve sistemlerinde gelişen teknolojilerin varlığı. Bitcoin’in ekonomide ve satın almalarda sağladığı kolaylıklar, yeni teknolojilerin de gelişimiyle bir hayli müşteri dostu olmaya başladı.

bitTag (1)
Resim, BitTag sitesinden alınmıştır.

Bu teknolojilerden şu ana kadar en çok ilgimi çeken gelişme BitTag’in geliştirdiği etiket projesi. İngiliz geliştirici Samuel Cox, geliştirdiği BitTag projesi ile, ürünlerin fiyatlarının Bitcoin cinsinden etiket üzerinde gözükmesini sağlıyor. BitTag sayesinde, cihazı salladığınızda karşınızda bir QR kod çıkıyor ve Bluetooth teknolojisi ile cihaz, bağlantı kurarak ödeme işlemini anında gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Bir adet BitTag cihazının fiyatı 40 pound olarak belirlenmiş ve BitTag projesi şu anda Londra’da bir mağazada pilot olarak uygulamaya kondu. Bu projenin daha çok küçük mağazalara hitap ettiğini belirten Samuel Cox, ileride cihazın kullanımının artmasıyla geliştirmeler ile birlikte maliyetinin de düşebileceğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner