Yükleniyor...

Dogecoin ve Bitcoin ile Hamburger Yiyebiliyorsunuz

Londra'nın doğu kesiminde yer alan ve turistlerin uğrak yeri olan Brick Lane yerleşkesinde, Sunday Up Market'in düzenlediği bir fuarda, Meksika'dan Japonya'ya, Arjantin'den daha bir çok bölgeye kadar bir çok yöresel yemeği tatma şansını yakalıyorsunuz.

Londra’nın doğu kesiminde yer alan ve turistlerin uğrak yeri olan Brick Lane yerleşkesinde, Sunday Up Market’in düzenlediği bir fuarda, Meksika’dan Japonya’ya, Arjantin’den daha bir çok bölgeye kadar bir çok yöresel yemeği tatma şansını yakalıyorsunuz.

Old Truman Brewery bloğunda yer alan bu standlarda bu sene ilginç bir olay gerçekleşti. Tüm yemekleri Bitcoin ve Dogecoin kullanarak tadabiliyorsunuz!

Bu uygulamayı gerçekleştiren BIT Bourbon Steam Burgers bir hafta boyunca bu standta faaliyet gösterecek. Burger dükkanının sahibi Oliver Rynkiewicz, burgerlerin daha lezzetli olduğunu, çünkü etlerin ızgara yerine buharlı fırında pişirildiğini söylüyor. Etlerin bourbon, biberiye ve diğer baharatlar ile birlikte fırında pişirildiğini söyleyen Rykiewicz, böylece etlerin sulu, fakat daha az şişkin olduğunu ve tadının eşsiz olduğundan bahsediyor.

Şu ana kadar 18.000 Dogecoin biriktiren BIT Burger sahibi, 3 müşterinin Dogecoin ile ve 1 müşterinin de daha yaygın olan Bitcoin ile ödeme yaptığını belirtti. Dijital para birimleri ile ilk tanışması web tasarımcısı olan abisi sayesinde tanıştığını söyleyen Rynkiewicz, şunları da ekliyor,

“Abim, Bitcoin ve Dogecoin ile ciddi bir şekilde ilgileniyor, ben de düşündüm ki; neden dijital para birimi ile ödeme kabul etmiyorum? Bu aynı zamanda pazarlama için de iyi olur. İnanıyorum ki Dogecoin çok yükselecek.”

doge-burger-from-bit-burger

22 yaşındaki Rynkiewicz, “Man V Food” programından esinlenerek Hamburger işine girdiğinden söz ediyor. Bu şovda sürekli ABD’yi dolaşan ve farklı tatları deneyen Adam Richman’ın bir programındaki olay Rynkiewicz’i oldukça etkilemiş.

“Bu şovun çok büyük bir fanı değilim, fakat evde sıkılmış otururken bir anda Adam Richman’ın buğulanmış burger yemek için Connecticut’a gittiği program gözüme takıldı.”

Rynkiewicz daha öncelerde dövme sanatçısı olarak çalışmış. Şu aralar 5 yıldızlı otellerde barmenlik yapıyor ve haftasonları da burger dükkanına bakıyor. Rynkiewicz’in hayali, burger işini büyüterek yeni dükkanlar açmak ve barmenlik işini bırakıp, kendi işine yoğunlaşmak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner