Yükleniyor...

Coinbase BitHack v2 Kazananları Belli Oldu

Coinbase, çevrimiçi ortamda düzenlediği ilk Bitcoin Hackathonu ile geliştiricilerin Coinbase API'sini kullanarak uygulama geliştirmelerine ortam sağlamıştı.

coinbase bitcoin hackathon

Coinbase, çevrimiçi ortamda düzenlediği ilk Bitcoin Hackathonu ile geliştiricilerin Coinbase API’sini kullanarak uygulama geliştirmelerine ortam sağlamıştı. Coinbase BitHack’in ikinci versiyonunda da yine geliştiriciler belirlenen kategorilerde dereceye girmek ve toplam $70.000’lık ödül için işe koyuldular.

Hackathonların Bitcoin ekosisteminde yeri çok ayrı; çünkü bu yarışmalar, Bitcoin’in kullanımını artırmak, kolaylaştırmak ve şirketlere yeni çözümler üreterek ekosisteme katkıda bulunmanın ödüllendirildiği platformlar oluyor. Aynı zamanda yeni girişimcilerin kazandırılması ve onların fikirlerinin de uygulamaya dökülmesi açısından önemli.

Jüri koltuğunda; Adam Draper (BoostVC Kurucusu), Chris Dixon ve Fred Wilson (Girişim Sermayedarı) gibi yatırımcılar ve eski Bitcoin Core geliştiricisi Gavin Andresen oturdular. Coinbase Hackathon’u için yarışmacılar, aşağıdaki kategorilerde geliştirdikleri uygulamaları jüri karşısında sundular.

  1. Creativity: Find A New Use Case.
  2. Usefulness: Make Bitcoin Easy To Use.
  3. Execution: Pay attention to details and functionality.

Coinbase BitHack v2‘nin kazanan ödülleri ise şunlar olarak karşımıza çıkıyor:

1.’lik Ödülü: $10,000 değerinde Bitcoin ve $50.000’lık BoostVC ödülü – Mailman

Mailman, e-posta üzerinden gönderilen mesajlara 48 saat içerisinde geri dönüş yapılması durumunda, dönüş yapan kişiye Bitcoin ödülü veriyor. Bu sistem ile çok öncelikli postalarımızın açılma ve geri dönüş oranlarının artması amaçlanmış. Aynı zamanda Mailman spam postaları da anında farkediyor.

2’lik Ödülü: $5,000 değerinde Bitcoin – SatoshiPay

SatoshiPay, yayımcılar için geliştirilmiş bir nanoödeme çözümü diyebiliriz. SatoshiPay ile birlikte, içeriklerinizin belirlediğiniz kısımlarını ziyaretçilerinize Bitcoin ödemesi yolu ile gösterebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler istediklerini içeriğe fazla para vermeden (pay-as-you-go modeli) ulaşabilirsek, yayımcılar da emeklerinin karşılığını alabiliyor.

3’lük Ödülü: $3,000 değerinde Bitcoin – Rebittance

Rebittance, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen para transfer ücretlerini Bitcoin kullanarak minimize ediyor. Lokaldeki ortakları ile herhangi bir yere para transferi yaptığınızda, bu ortaklar aracılığı ile sizin adınıza gönderilen Bitcoinlerinizi nakit paraya çevirebiliyorsunuz.

4’lük Ödülü: $1,500 değerinde Bitcoin – BlockchainME

BlockchainME, kullanıcılara Blockchain üzerinde şifreli bir kimlik yaratmanıza olanak sağlıyor.

5’lik Ödülü: $500 değerinde Bitcoin – BitcoinDial

BitcoinDial, bizim sıkça karşılaştığımız “ödemeli arama” uygulaması olarak karşılaşıyor. BitcoinDial, uluslararası telefon görüşmelerini kolaylaştırmak için kurulmuş bir servis. Bitcoin ödemesi kabul ediyor.

Sponsorluk ödülleri de sahiplerini buldu

Sponsorlar tarafından çeşitli kategorilerde verilen ödüllerin sahipleri de belli oldu:

  • BitStation
  • BlockIntel
  • Snacks for Bitcoin
  • CoinConfident
  • CoinBate

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner