Yükleniyor...

Coinbase, Çalışanlarına Hisse Dağıttı!

Yüzlerce Coinbase çalışanına, kripto para borsası devinin doğrudan listelemesinden önce binlerce dolar değerinde hisse teslim edildi.

coinbase calisanlarina

Yüzlerce Coinbase çalışanına, kripto para borsası devinin doğrudan listelemesinden önce binlerce dolar değerinde hisse teslim edildi. İşlemlerin bugün tamamlanması bekleniyor, çalışanlar bunları Bitcoin (BTC) ve altcoin’lere yatırım yapmak için kullanılabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase sözcüsünün ifadelerini paylaşan Coindesk, 1700’den fazla çalışana Coinbase tarafından “şirketin minnettarlığını ifade etmenin bir yolu olarak” 100 hisse verildiğini bildirdi. Ve Nasdaq dün Coinbase’in doğrudan listeleme için referans fiyatının 250 ABD doları olacağını belirtti. Bu da kişi başı 25.000 dolar demek. Coinbase personeli, kripto para meraklısı bireyler olarak hisselerinden para kazanabilir ve fiat varlıklarını kriptoya dönüştürebilir. Üstelik çalışanlar ve içeriden kişiler hisselerini hemen satabilirler.

Öte yandan Nasdaq değerlemesi yalnızca bir tahmin ancak geçmiş işlemleri ve yatırım bankacılığı sektöründen gelen girdileri yansıtır. Ancak doğruysa, Coinbase -tamamen seyreltilmiş- yaklaşık 65,3 milyar USD değerinde olacaktır. CNBC, Coinbase’in 100 milyar USD’lik piyasa değerine ulaşması durumunda, “anında ülkenin en değerli 85 şirketinden biri olacağını” ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x