Yükleniyor...

Coinbase CEO’su: Sıradan Rus Vatandaşları, Bitcoin’i Can Simidi Olarak Kullanıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sıradan Rus vatandaşlarının Bitcoin’i bir can simidi olarak kullandığını söyledi.

coinbase ceosu siradan rus vatandaslari bitcoini can simidi olarak kullaniyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sıradan Rus vatandaşlarının Bitcoin’i bir can simidi olarak kullandığını söyledi. 

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase’in CEO’su Armstrong, Ukrayna’nın Rus kullanıcılarına yönelik talep ettiği engellemeler hakkında konuştu. Bugün paylaştığı bir tweet dizisinde, diğer finansal hizmetler şirketlerinde olduğu gibi yaptırım uygulanacak kişi veya kurumlara ait olabilecek IP adreslerini engelleyebileceğini ancak tüm Rusların platformu kullanmasını yasaklamayacağını söyledi. CEO konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bazı sıradan Ruslar, para birimleri çöktüğü için kriptoyu bir can simidi olarak kullanıyor. Birçoğu muhtemelen ülkelerinin yaptıklarına karşı çıkıyor ve bir yasak onlara da zarar verir.”

Diğer taraftan veriler, yaptırımlardan kaçmak isteyen Rus vatandaşlarının halihazırda büyük kripto alım satım platformlarını kullanmadığını gösteriyor. Chainalysis’e göre, ruble cinsinden kripto işlem hacmi 3 Mart’ta sadece 34.1 milyon dolardı. Bu miktar Mayıs 2021’deki 158 milyon dolarlık rekordan önemli ölçüde düşük. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner