Yükleniyor...

Coinbase CEO’su, Şirket Hissesinin Yüzde İkisini Satmak İstiyor

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, şirket hissesinin %2'sini satmayı planlıyor.

coinbase 1

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirket hissesinin %2’sini satmayı planlıyor.

Armstrong, uzun yıllar boyunca CEO olarak göreve devam etmek istediğini ifade etti.

Coinbase CEO’su, Hissesinin Bir Kısmını Satacak

ABD’nin en büyük kripto para borsasının CEO’su, önümüzdeki birkaç ay içinde şirketteki tüm hissesinin %2’sinin satmak istediğini dile getirdi.

Armstrong, hisse satışından elde ettiği geliri, bilimsel araştırmaları desteklemek ve bu tip şirketleri finanse etmek için kullanacak.

Coinbase CEO’su, bu hamlesiyle birlikte bilim ve teknolojinin hızlandırılmasına yardımcı olmayı umuyor. CEO’nun finanse etmek istediği şirketler arasında NewLimit ve ResearchHub yer alıyor.

NewLimit, “epigenetik yeniden programlamayı kullanarak insan sağlığının radikal bir şekilde genişletilmesi” için faaliyet gösterdiğini belirtiyor. SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci de şirketi finanse eden isimler arasında yer alıyor.

ResearchHub ise “akademik araştırmanın açık bir biçimde paylaşılmasını ve tartışmasını ödüllendirerek bilimin hızını artırmaya” odaklandığını ifade ediyor. Bu şirketi destekleyenler arasında Tron’dan Justin Sun da yer alıyor.

Armstrong, hisse satışına karşın uzun süre boyunca şirketin CEO’su olarak kalmak istediğini ifade etti.

Kripto sektöründe son birkaç ay içinde onlarca yönetici çalıştığı şirketten istifa etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner