Yükleniyor...

Coinbase CEO’su, Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek İki Katalizörden Söz Etti

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, kurumsal yatırımcıları kripto sektörüne çekecek olan iki katalizörü ele aldı.

coinbase ceosu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kurumsal yatırımcıları kripto sektörüne çekecek olan iki katalizörü ele aldı.

Armstrong, şirketinin kripto alanına yatırımcı çekmek için uğraştığını ifade etti.

Coinbase CEO’su, Kurumsal Yatırımcıları Çekmeyi Hedefliyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, iletişime geçtikleri kurumsal yatırımcılardan bazılarının, portföylerinin bir kısmını dijital varlıklara yatırdığını dile getirdi.

“Dışarıda bunu gerçekleştiren bazı egemen servet fonları var. Biz de paranın daha fazla akmasını sağlamak için BlackRock gibi bu anlaşmaları tamamladık”

Armstrong, düzenleyici netliğin sağlanması halinde daha fazla kurumsal yatırımcının sektöre dahil olacağını ifade etti.

“Bunun olmasına neden olacak başlıca katalizör nedir? Aklımdaki en büyük şey düzenleyici netlik. Kurumsal yatırımcılarla konuştuğumda her zaman bu konuyu gündeme getiriyorlar. İyi haber ise nihayet düzenleyici netliği görmeye başlıyoruz. Eğer isterseniz bunun ne olduğu hakkında konuşabiliriz. Bana göre önümüzdeki bir ya da iki yıl içinde daha fazla düzenleyici netlik sayesinde daha fazla parayı sektöre çekeceğiz”

Armstrong’un dikkat çektiği ikinci bir katalizör ise blockchain’lerin geliştirilmiş ölçeklenebilirliği oldu.

“İlk blockchain’ler: Bitcoin saniyede yaklaşık yedi işlem yaparken Ethereum ise 25 işlem yapıyordu. PayPal da saniyede yaklaşık 500 işlem yapıyor. Visa ise saniyede 4000 işlem. Bu sebeple Visa’nın seviyesine ulaşabilmemiz için birkaç büyük “emre” ihtiyacımız var”

Coinbase CEO’su, Ethereum Merge yükseltmesi gibi son gelişmelerle kriptonun gelişmiş ölçeklenebilirliğe sahip olma yolunda olduğunu söyledi:

“İnanılmaz bir teknik başarı söz konusu ve bununla birlikte piyasaya sürecekleri parçaların ve benzeri şeylerin bunu daha da artıracağını düşünüyorum.

Solana gibi diğer blockchain’ler de ölçeklenebilirlik üzerinde çalışıyorlar. Şu anda sektörde bu konu üzerinde iyi bir odaklanma görüyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner