Yükleniyor...

Coinbase’ten E-Posta ile Bitcoin Göndermeyi Sağlayan Uygulama!

Kaliforniya merkezli dev kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, e-posta ile Bitcoin göndermeyi sağlayan yeni bir uygulamanın patentini aldı.

Bitcoin E Posta

Kaliforniya merkezli dev kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, e-posta ile Bitcoin göndermeyi sağlayan yeni bir uygulamanın patentini aldı. 2015 yılında açılan patent başvurusu 17 Aralık’ta sonuçlandı.

Söz konusu yeni uygulama, kullanıcıların cüzdan adresleriyle eşleştirilmiş e-posta adresleriyle kripto para işlemleri yapmalarına imkan veriyor. Kullanıcılar bu sayede tanımlı e-postaları üzerinden kripto para göndermek istedikleri diğer e-posta adreslerine kripto para transferlerini kolayca yapabiliyorlar. Karşı tarafın ödemeyi onayladığı andan itibaren işlem 48 saat içinde tamamlanmış olacak. Bu süre boyunca transfer tutarı kripto para ise göndericinin, tanımlı cüzdanına bağlı e-posta adresinden erişim sağlayabildiği gizli bir kasada saklı tutulacak.

Daha önce soğuk cüzdanındaki devasa miktardaki Bitcoin ile gündeme gelen Coinbase, işlem ücretlerinden 2 milyar dolardan fazla para kazanmışken bu yeni uygulamada işlem ücreti talep etmiyor. Patentin detaylarına bakıldığında, madencilik ücretlerinin borsa tarafından karşılanacağı tanımı bulunuyor. Fakat dış cüzdan adresleri aracılığıyla yapılan işlemlerin ücretli olup olmayacağıyla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Uygulama, Bitcoin Dışındaki Kripto Paralar İçin de Kullanılabilir

Uygulamada spesifik olarak Bitcoin tanımı yapılmış olsa da uygulama içinde diğer kripto paraların işlem görüp görmeyeceği net değil. Yine de Bitcoin gibi diğer kripto paraların da uygulama kapsamında işlem görmesi mümkün. Ayrıca e-posta uzantılarında da herhangi bir kısıtlamaya girilmemiş. Bu sayede kripto para kullanıcıları istedikleri ve tanımlı e-posta adresleri üzerinden bu uygulamadan faydalanabilecekler. Böylelikle kullanıcılar e-posta ile Bitcoin gönderebilecek.

Bunların yanı sıra, kullanıcılar, uygulama içinde sisteme entegre olan banka hesaplarından kayıtlı paralarıyla da işlem yapabilecekler. Bunu sağlamak adına uygulamanın içinde özel bir borsa bulunacak. Söz konusu e-posta uygulamasıyla birlikte kripto para işlemleri çok daha kolay ve kullanışlı bir hale geleceğini söyleyen Coinbase CEO’su Armstrong, Coinbase’in vizyonunu da önümüzdeki 10 yıl içinde dünyadaki tüm birey ve girişimlere ekonomik özgürlük sağlamak olarak tanımladı.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
sefer
sefer
2 yıl önce

arkadaşım yanlışlıkla kendi eposta adresine coinbaseden coin yollamış, nasıl erişebiliriz bu paraya

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x