Yükleniyor...

CNBC Analistinden Bitcoin Yatırımcılarını Sevindirecek 6 Haneli Fiyat Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2018 yılında büyük kayıplar verdikten sonra 2019 yılındaki yükselişi ile ana akım medyanın ilgisini üzerine çekmiş durumda.

CNBC Analisti Brian Kelly Bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2018 yılında büyük kayıplar verdikten sonra 2019 yılındaki yükselişi ile ana akım medyanın ilgisini üzerine çekmiş durumda. Bitcoin, en önemli kaynaklardan biri olarak görülen CNBC’nin gündemine oturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC’de yayınlanan Fast Money programının yeni bölümünde Bitcoin’in gelecek yıllardaki performansı ve en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen altın ile arasındaki bağı masaya yatırıldı. Yapılan Bitcoin yorumları oldukça olumluydu.

Ünlü analist Brian Kelly, Bitcoin’in dünyanın en güvenilir değer saklama araçlarından biri olarak görülen altının pazar payının yüzde 50’sini ele geçirebileceğini belirtti. Kelly, bu tahmini ile Fundstrat’ın kurucu ortaklarından Thomas Lee’nin görüşlerini de tekrarlamış oldu.

Analist, Bitcoin’in 2013 yılında sergilediği trendi devam ettirmesi durumunda ünlü Bitcoin girişimcisi Tim Draper’in tahminine ulaşıp, 250.000 doları görebileceğini ifade etti. Bu da Bitcoin’in piyasa değerinin 4.5 trilyon dolarlık bir toplam piyasa değerine ulaşmasını ve dünyadaki toplam altın miktarının yüzde 50’lik piyasa payını ele geçirmesi anlamına geliyor.

Kelly, konu hakkındaki açıklamasının devamında şunları ifade etti:

”Bence Tim Draper Bitcoin’in bu pazar payını altından alacağını düşünüyor ki ben de kesinlikle onun görüşlerinden bazılarına katılıyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x