Yükleniyor...

Disney, Justin Sun’ın TRON’una Dur Dedi!

Tron Vakfı, 2018 yılının Şubat ayında Çin partneri Raybo Technology üzerinden "TRON", “TRONNETWORK” ve “TRONIX" olmak üzere üç ticari marka için tescil başvurusunda bulundu.

TRON Vakfı

Tron Vakfı, 2018 yılının Şubat ayında Çin partneri Raybo Technology üzerinden “TRON”, “TRONNETWORK” ve “TRONIX” olmak üzere üç ticari marka için tescil başvurusunda bulundu. Vakıf, Disney’in itirazı sonrası marka tescillerini yaptıramadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Decrypt’in haberine göre, Nisan 2019’da markalar resmi gazetede yayınlandı. Markaların remsi gazetede yayınlanmasının ardından Disney, kendi markasının zarar göreceğini savunarak “TRON” için 6 Ağustos’ta hızla itirazda bulundu. Çünkü “TRON” Disney’in aynı adla bir bilim kurgu markası vardı.

Disney, itirazında TRON’la ilgili sorunun yalnızca aynı karakterlerin kullanılmasını değil, aynı zamanda tüm harflerin Disney ile aynı şekilde büyük yazılması da olduğunu belirtti. Bu durum TRON ticari markasını Disney’inkine daha benzer hale getiriyordu. Disney, Blockchain şirketinin 35 yıldır markası olan TRON’la ilgili kafa karışıklığına neden olduğunu savunarak, tema parkları ve arcade ve video oyunlarını arayan müşterilerin kendilerini Justin Sun’un projesine yönlendirilmiş olarak bulabileceklerini iddia etti.

Disney’in itirazının ardından yanıt vermesi için zamanı olmasına rağmen Raybo Technology herhangi bir girişimde bulunmadı. Patent ofisi herhangi bir itirazın gelmemesinin üzerine üç marka başvurusunu da reddederek Disney’in lehine karar verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x