Yükleniyor...

CNN: Bitcoin Son On Yılın En İyi Yatırımı

Bir CNN araştırmasına göre Bitcoin (BTC) 2010'ların en karlı varlık sınıfı haline geldi.

Bitcoin son on yılın en iyi yatırımı

Bir CNN araştırmasına göre Bitcoin (BTC) 2010’ların en karlı varlık sınıfı haline geldi.

Birkaç hafta içinde başlayacak yeni bir on yıl öncesinde ana akım medya ağı CNN, geçtiğimiz on yıl boyunca yatırımların performansına baktı ve Bitcoin’in 2010’ların en karlı varlık sınıfı olduğunu keşfetti. On yılın başında Bitcoin’e 1 ABD doları yatırılsaydı bugün 90 bin ABD Doları elde edilecek, yani sadece 11.12 ABD Doları tutarındaki bir yatırım 1 milyon ABD Doları olacaktı.

Bitcoin Diğer Varlık Sınıflarını Geçti

Diğer varlık sınıfları Bitcoin’e kıyasla soluklaşacak. Borsa on yıl boyunca boğa piyasasındaydı, ancak Amerikan hisse senetlerine yatırılan 1 USD sadece 3.46 USD’ye yükseldi. Bu borsa için etkileyici bir kazanç olarak kabul edilir, ancak Bitcoin için hiçbir şey değil. Tahvillere yatırılan 1 ABD doları 2,08 ABD dolarına dönüşecekti. Buna rağmen, tahviller Bitcoin’e karşı güvenli bir liman varlığı olarak tercih ediliyor. Aynı şekilde, altın genellikle büyük bir Bitcoin rakibi olarak lanse ediliyor ancak altına yatırılan 1 USD sadece 1.34 USD’ye dönüştü. Bazı büyük varlık sınıfları da değer kaybetti, 1 ABD dolarına karşılık gelen petrol 0,74 ABD doları oldu.

Şimdi soru şu: Bitcoin 2020’lerde en iyi performans gösteren varlık sınıfı olmaya devam edecek mi?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner